Ruch wahadłowy na drodze do Krzeczyna Wielkiego [GALERIA]

4491

Kierowcy jadący z Lubina w stronę Chojnowa drogą wojewódzką nr 335 tuż przed Krzeczynem Wielkim napotkają na utrudnienia. W związku z budową obwodnicy tej miejscowości wykonawca wprowadził właśnie ruch wahadłowy.

Budowa obwodnicy ruszyła na początku kwietnia 2022 roku, a planowany termin jej zakończenia przypada na koniec czerwca tego roku. Przetarg na to zadanie wygrała firma Kobylarnia S.A.

Jak już informowaliśmy, nowa droga ma mieć około dwóch kilometrów długości. Na tym dystansie zaplanowane zostały dwie jezdnie, cztery skrzyżowania, w tym aż trzy ronda. Wykonawca będzie dostał za zadanie wybudowanie także chodnika, placów do zawracania i oświetlenia oraz przebudowanie sieci infrastrukturalnych i nasadzenie zieleni.

Wykonawca zrealizował już większość prac i przystąpił do podłączania obwodnicy do drogi wojewódzkiej. Wprowadzony z związku ruch wahadłowy w obecnym układzie będzie utrzymany przez miesiąc. Potem ekipa budowlana przeniesie się z końcowymi pracami na drugą stronę trasy, dalej wahadłowo kierując ruchem. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać nawet przez najbliższe trzy miesiące.

Inwestycja jest zadaniem zleconym przez województwo dolnośląskie. Sens poprowadzenia drogowego obejścia Krzeczyna Wielkiego tłumaczony jest bliskością planowanej strefy przemysłowej i oczekiwanym coraz większym natężeniem ruchu samochodowego bezpośrednio w pobliżu tej wsi.

– Dla mieszkańców Krzeczyna Wielkiego budowa obwodnicy oznacza ogromną poprawę bezpieczeństwa – zapewnia Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Koszt budowy obwodnicy to prawie 17,5 mln zł.

Fot. BM, TV Regionalna.pl