Remont nawierzchni na krajowej „36”

3283

Na odcinku drogi krajowej nr 36 między Miłosną a Niemstowem przeprowadzony został remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej. Inwestycja pochłonie ponad 108 tys. zł. 

Fot. Czytelnik

W związku z prowadzonymi pracami ruch na wspomnianym odcinku był nieco utrudniony.

– Na odcinku DK36 od 9,4 do 10,5 km w m. Miłosna – Niemstów w ostatnich dniach prowadzony był remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej w ramach bieżącego utrzymania sieci drogowej. Koszt zleconych robót wynosi ponad  108 tys. zł – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Magdalena Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu

– W trakcie wykonywanych robót przewidziano sygnalizację świetlną i ruch wahadłowy, zwężenie jednostronne, ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania – dodaje przedstawicielka Dyrekcji. 

Przypomnijmy również, że drogi krajowe nr 36 oraz 94 łączące Lubin z Wrocławiem mają zostać przebudowane, o czym więcej pisaliśmy m.in. tutaj

– Jeśli chodzi o przebudowę DK36/DK94 Wrocław-Lubin, to na początku listopada otworzyliśmy oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji STEŚ-R. Komisja przetargowa analizuje złożone oferty. W I kwartale 2023 roku planowany jest wybór firmy, która miałaby wykonać dokumentację – przypomina rzeczniczka GDDKiA we Wrocławiu.