Remis w Białymstoku

336

W sobotnie popołudnie KGHM Zagłębie Lubin zremisowało 2:2 z Jagielonią Białystok. Bramki dla „Miedziowych” zdobywali Sasa Żivec i Kacper Chodyna, a dla gospodarzy trafili Marc Gual i Michał Pazdan.

2023.02.27 Lubin
Pilka nozna
PKO Ekstraklasa sezon 2022/2023
KGHM Zaglebie Lubin – Miedz Legnica
N/z Mateusz Grzybek
Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Lubinianie zaczęli świetnie to spotkanie. Mateusz Grzybek wystawił piłkę do niepilnowanego Sasy Żivca, a ten umieścił piłkę w siatce już w 29. sekundzie meczu. Zagłębie przez pierwsze kilka minut dążyło do podwyższenia prowadzenia, jednak później totalnie oddali pole gospodarzom i skupili się na grze obronnej. W ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia, jednak po konsultacji z wozem VAR odwołał swoją decyzję.

W 50. minucie sędzia Frankowski podyktował kolejną jedenastkę, tym razem dla Jagielloni. Dioudis obronił strzał Imaza, jednak karny musiał zostać powtórzony, ponieważ golkiper „Miedziowych” wyszedł zbyt szybko z bramki. W powtórce znów górą był grecki bramkarze, ale przy dobitce Marca Guala był bez szans i mieliśmy 1:1. W 57. minucie świetną okazję miał Kacper Chodyna, ale tylko on wie jak z dziewięciu metrów nie trafił w bramkę. W 73. minucie prowadzenie Jagielloni dał Michał Pazdan, a już dwie minuty później odpowiedzieli piłkarze Zagłębia trafieniem Chodyny po świetnej akcji Gaprindashviliego. Po zdobyciu gola lubinianie rzucili się do ataku i zdominowali końcówkę spotkania, jednak nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović – 19. Paweł Olszewski (56, 27. Bartłomiej Wdowik), 3. Dušan Stojinović, 72. Mateusz Skrzypczak, 2. Michał Pazdan, 36. Jakub Lewicki (56, 14. Tomáš Přikryl) – 16. Michal Sáček (84, 34. Maciej Bortniczuk), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené (74, 39. Aurélien Nguiamba) – 11. Jesús Imaz (74, 9. Bartosz Bida), 28. Marc Gual.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 13. Mateusz Grzybek, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 55. Luís Mata – 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (88, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (76, 18. Filip Starzyński), 7. Saša Živec (46, 9. Tornike Gaprindaszwili) – 90. Dawid Kurminowski (65, 15. Martin Doležal).