Radomianie lepsi od Cuprum również w rewanżu

18

W rundzie jesiennej siatkarze Cuprum Lubin przegrali z Czarnymi Radom na własnym terenie 1:3. Rewanż nie przyniósł ekipie Gheorghe Cretu upragnionych punktów. W Hali Sportowej MOSiR, radomianie pokonali przyjezdnych 3:0.

Gospodarze otworzyli wynik pierwszego seta za sprawą Jakuba Ziobrowskiego. Po chwili było 1:1, a punkt dla Cuprum zdobył Keith Pupart. Ten set był bardzo wyrównany. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 27:25. Drugą część spotkania ponownie otworzyli radomianie. Po błędach własnych gospodarzy i dobrej zagrywce Łukasza Kaczmarka, Cuprum wyszło na trzypunktowe prowadzenie. Jak to jednak w siatkówce bywa, bardzo szybko obraz gry uległ zmianie i Czarni dogonili przyjezdnych doprowadzając do remisu. Do końca set odbywał się w rytmie punkt za punkt. Gospodarze wygrali i tego seta 26:24, a ostatni punkt zdobył Ziobrowski.

Na początku trzeciej części spotkania goście skutecznie odrzucili podopiecznych Roberta Prygiel od siatki. Ci jednak nie dali za wygraną i poprawili swoją grę. Ponownie mieliśmy scenariusz wyrównanej konfrontacji punkt za punkt. Nieco po błędach własnych, lubinianie pod koniec seta musieli gonić wynik. Nie udało im się. Radom wygrał 25:21 i cały mecz 3:0. MVP spotkania okrzyknięto Jakuba Ziobrowskiego.