Radny PiS prowadził pod wpływem?

9464

44-letni mężczyzna został w poniedziałek zatrzymany przez lubińską policję. Jest on podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu. Udało nam się ustalić, że to Adam K. miejski radny Prawa i Sprawiedliwości. Policja zasłania się ochroną danych osobowych. Potwierdza tylko, że stawiał opór podczas zatrzymania i nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu. 

Fot. Pixabay

W poniedziałek około godz. 15:00 kierowca pojazdu marki Ford został ujęty przez policjanta po służbie z Polkowic. Funkcjonariusz przekazał zatrzymanego policjantom z lubińskiej komendy. Do zatrzymania 44-latka doszło na terenie powiatu lubińskiego.

– Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W trakcie interwencji 44-latek nie stosował się do poleceń policjantów oraz stosował opór. Policjanci musieli przewieźć mężczyznę do szpitala w celu pobrania krwi na zawartość alkoholu – informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie

Jak udało nam się dowiedzieć zatrzymamy mężczyzna to Adam K. miejski radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, który wcześniej pełnił funkcję radnego powiatu.

– Nie komentuję sprawy dopóki nie ma oficjalnego postępowania – mówi w rozmowie telefonicznej z dziennikarką TVRegionalnej.pl Adam K., jednocześnie nie zaprzeczając i nie potwierdzając tej informacji.

Jeśli miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, to grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyniki badań krwi poznamy za około miesiąc.


POWIĄZANE ARTYKUŁY