Punkty były blisko

1059

Dziewiąta seria spotkań piłkarskiej II ligi kobiet grupy zachodniej, to dla LUKS Ziemi Lubińskiej mecz z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Pomimo ambitnej gry, goście z Lubina wrócili do domu na tarczy.

Dosyć szybko, bo już w 14. minucie gry, ekipa gospodyń cieszyła się ze zdobyczy bramkowej. Do siatki LUKS celnie strzelała Patrycja Golińska. Ziemia Lubińska starała się odrobić stratę, jednak do przerwy ta sztuka nie udała się, a w dodatku straciła kolejną bramkę w 36. minucie. W drugiej połowie lubinianki przystąpiły do ataku. Kontakt gościom dała w 59. minucie Paulina Dul. Odpowiedzią na tego gola było trafienie Patrycji Golińskiej i zrobiło się 3:1 dla gospodyń. Ziemia Lubińska nie dawała za wygraną, pomimo braków kadrowych zdobyła kolejny kontakt w 80. minucie meczu. Strzał z „wapna” na bramkę zamieniła Agata Gaweł. Pomimo ambitnej gry, gościom nie udało się choćby zremisować, a kropkę nad i postawiła Patrycja Golińska w doliczonym czasie gry, ustanawiając wynik meczu na 4:2 dla Ostrowa Wielkopolskiego.

W najbliższą środę tj. 21 października 2020 roku o godzinie 16.30, Ziemia Lubińska na własnym boisku rozegra zaległe spotkanie ze Śląskiem Wrocław.

Ostrovia 1909 – LUKS Ziemia Lubińska Czerniec 4:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Patrycja Golińska 14′, 2:0 Aleksandra Krawiec 36′, 2:1 Paulina Dul 59′, 3:1 Patrycja Golińska 72′, 3:2 Agata Gaweł 80′ (rzut karny po faulu na Wacławczyk), 4:2 Patrycja Golińska 92′.

LUKS Ziemia Lubińska: Siekierska, Chwała, Gaweł, Bosacka, Mętel, Klimek, Wacławczyk, Plekan, Parzyńska, Dul, Malinowska.