Punkt ze Szczecina

14

8. kolejka Superligi Kobiet zakończyła się jednopunktową zdobyczą podopiecznych Bożeny Karkut. Lubinianki grały na wyjeździe z Pogonią Baltica Szczecin. Spotkanie zakończyło się remisem po 29.

Mecz szczecinianek z ekipą Bożeny Karkut z początku był dość wyrównany. Po 12. minutach na tablicy wyników było po 5. W dalszym etapie gry, to Zagłębie było stroną dominującą. Po 20. minutach pojedynku lubinianki prowadziły 10:7. Metraco utrzymywało bezpieczny dystans brakowy i do przerwy wygrywało 15:12.

Druga połowa wyglądała już nieco inaczej. Szczecinianki przystąpiły do odrabiania strat. W 42. minucie miedziowe prowadziły tylko jednym trafieniem. Do końca meczu wynik był sprawą otwartą i zarówno szczecinianki jak i przyjezdne mogły zakończyć ten pojedynek zwycięsko. Jednak żadna z drużyn nie uzyskała 2 punktów. Mecz zakończył się remisem 29:29 i ekipy podzieliły się punktami.