Przyjaciele zakończyli wspólną sportową podróż

242

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w czwartek rozegrali ostatni wspólny mecz na zawodowych kortach. Polski tenisista podziękował brazylijskiemu partnerowi za cztery lata gry w tourze.

Fot. Archiwum Łukasza Kubota

Łukasz Kubot i Marcelo Melo sięgnęli razem po 15 deblowych trofeów. Warto przypomnieć 2017 rok i wywalczony przez wspomniany duet drugi wielkoszlemowy tytuł. W finale Wimbledonu wygrali z parą Marach/Pavić 3:2 (5:7,7:5,7:6(2),3:6,13:11).

„Dziękuję Mistrzu za ostatnie 4 lata grania razem! Przeszliśmy szczęśliwe i smutne momenty… nie było łatwo, ale kto powiedział, że będzie? Poświęcaliśmy się bardzo dużo (szczególnie Ty ze mną). Zbudowaliśmy relację przyjacielską dzięki naszej „wymarzonej” drodze… to był honor dla mnie występować razem z Tobą po tej samej stronie siatki Mistrzu! Życzę Tobie powodzenia w przyszłości!” – napisał Kubot na swoim profilu na Facebooku.

Fot. Archiwum Łukasza Kubota

Jak czytamy na sportowychfaktach.pl, w przyszłym sezonie partnerem Polaka będzie Holender Wesley Koolhof, a Brazylijczyk będzie grał razem z Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem.