Przejazd przy Skłodowskiej zostanie zamknięty

4478

Od jutra, 11 września zamknięty będzie przejazd kolejowy przy ul. Skłodowskiej-Curie. W związku z tym objazdami pojadą autobusy komunikacji publicznej. Kilka przystanków będzie nieczynnych do odwołania.

Przejazd przy ul. Skłodowskiej-Curie

Od środy wykonawca przebudowy linii kolejowej nr 289 z Legnicy do Rudnej zamknie przejazd kolejowy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Prace będą polegały na wymianie nawierzchni i jej wzmocnieniu. Ułożone zostaną także nowe tory. W związku z tym objazd będzie przebiegał przez al. Kaczyńskiego.

– Autobusy linii: 0, 2, 6, 7, 100, 101, 103, 105, 110, 112, 113 i 121 będą jeździły przez ul. Szkolną, Hutniczą i al. Kaczyńskiego. Wyłączone z ruchu będą przystanki: Skłodowskiej – Cmentarz 01 i Skłodowskiej – Cmentarz 02, a dla linii nr 7 dodatkowo przystanek: Kościuszki – Dworzec PKS 03 – informuje Starostwo Powiatowe w Lubinie.

Utrudnienia w ruchu przy Skłodowskiej zdaniem wykonawcy mogą potrwać około dwóch tygodni.

Natomiast jak informuje firma Torpol, remont przejazdu kolejowego przy ul. 1 Maja został już zakończony. Jednak jeszcze przez jakiś czas samochody przez niego nie przejadą. Trwa bowiem remont ulicy Chocianowskiej – tuż za przejazdem. To część inwestycji związanej z przebudową ulicy Jana Pawła II.

Przejazd przy ul. 1 Maja

Miasto informuje, że zakończy prace na fragmencie drogi od przejazdu kolejowego do ronda przy ulicy Bolesławieckiej do 20 września. Wtedy też przywrócony zostanie tam ruch samochodowy.