Przeboje operetkowe i musicalowe w Muzycznej Altanie

162

W lubińskiej Muzycznej Altanie tym razem wystąpi Elżbieta Małgorzata Mach. Usłyszymy przeboje operetkowe oraz musicalowe.

Fot. materiały organizatora

Koncerty w Altanie to już tradycja w Lubinie. Odbywają się co roku w każdą wakacyjną niedzielę w parku za Muzą. Wstęp dla słuchaczy zawsze jest bezpłatny.

Po raz pierwszy w historii koncerty można obejrzeć także w internecie na YouTube Muzy oraz na jej profilu na Facebooku. Centrum Kultury Muza pozyskało na to pieniądze z programu „Kultura w sieci”.

W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia, o godzinie 18 wystąpi Elżbieta Małgorzata Mach, dobrze znana lubińskiej publiczności. Mach (sopran) jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof Zofii Grajnert. Debiutowała w Operze Wrocławskiej. Jej głos doceniono również poza granicami kraju. Koncertowała w Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii i Norwegii.

Sopranistka o ciepłej barwie głosu i oryginalnej osobowości artystycznej wystąpi w niedzielny wieczór z koncertem zatytułowanym „Usta milczą, dusza śpiewa”, podczas którego słyszymy przeboje operetkowe i musicalowe.