57-latek próbował uniknąć śmierci w płomieniach

8022

Nie poparzenia ciała, ale niewydolność oddechowa była prawdopodobną przyczyną śmierci 57-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w płonącym mieszkaniu przy ul. Mickiewicza. Śledztwo w sprawie środowego pożaru prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w środę 19 lutego około godz. 15. Więcej pisaliśmy o tym tutaj. Ustaleniem okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Zostało ono sklasyfikowane jako „zdarzenie powszechnie niebezpieczne w postaci pożaru z następstwem w postaci śmierci człowieka”.

Dokładne przyczyny śmierci mężczyzny powinny być znane dopiero po sekcji zwłok. Jednak ze wstępnych oględzin śledczych wynika, że zgon nastąpił wskutek niewydolności oddechowej. – Mieszkaniec prawdopodobnie nawdychał się tlenku węgla lub innego gazu. To również będzie przedmiotem śledztwa – informuje Lidia Serafin, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Prokurator potwierdziła także, że zmarły miał 57 lat i mieszkał razem z inną osobą z rodziny. Nieoficjalnie wiemy, że była to jego siostra. Oględziny wskazują na to, że mężczyzna sam próbował ugasić pożar. Ogień nie przeniósł się ani na sąsiednie mieszkania, ani na części wspólne budynku.

Jako najbardziej prawdopodobną przyczynę pożaru prokurator podaje nieuwagę pokrzywdzonego.