Premiery dla młodszych i starszych w kinie Muza

142

„Opiekun”, „Tata” oraz „Super Futrzak ratuje świat” – te trzy filmy można od dzisiaj, 24 lutego obejrzeć w lubińskim kinie Muza.

„Tata”

Pierwsze dwie produkcje przeznaczone są dla widzów dorosłych, trzecia – dla dzieci. „Opiekun” będzie wyświetlany do 2 marca, podobnie jak „Super Futrzak ratuje świat”. Nieco dłużej na ekranach kina Muza, bo do 9 marca gościć będzie film „Tata”.

W najbliższą niedzielę, 26 lutego, odbędzie się kolejny pokaz w ramach cyklu dla najmłodszych widzów „Mamo, tato zabierzcie mnie na poranek”. Tym razem mali kinomanii obejrzą bajkę „Yuku i magiczny kwiat”.

Natomiast dorośli kinomani w środowym DKF-ie, 1 marca zobaczą film „Aftersun”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Opiekun”

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna się interesować bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny.

Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

„Tata”

Michał (Eryk Lubos) jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas.

Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą.

Przydrożne parkingi, życie w trasie, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

„Super Futrzak ratuje świat”

Super Futrzak to świnka morska, która postanawia wyruszyć na niebezpieczną misję. Bardzo chce pokazać, że nie jest zwykłym, domowym zwierzątkiem, który bezczynnie siedzi w klatce. Postanawia więc zrobić coś, co pomoże zbawić świat – uratować zagrożone wyginięciem pszczoły.

Film w przystępny i dowcipny sposób podejmuje ważne tematy związane z ekologią.

 

„Yuku i magiczny kwiat”

Mała myszka z ukulele, czyli muzyczna przygoda pełna wrażeń! Yuku musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu.

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?

Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.

„Aftersun”

Nominowany do Oscara za swoją zachwycająca rolę Paul Mescal („Córka”, serial „Normalni ludzie”) w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio, którą okrzyknięto odkryciem roku. Najlepszy film roku według redakcji IndieWire, The Guardian oraz Sight and Sound.

Małe-wielkie arcydzieło, czuły jak „C’mon, C’mon”, chwytający za serce jak „The Florida Project” film produkcji nagrodzonego Oscarem Barry’ego Jenkinsa („Moonlight”). Czarny koń sezonu nagród, już ponad 200 nominacji i wyróżnień, m.in. nominacja do Oscara, 7 nagród BIFA, w tym dla Najlepszego Filmu, 4 nominacje BAFTA, 4 nominacje Gotham Awards, 5 nominacji Film Independent Spirit Awards. Jeden z najlepiej ocenianych filmów ostatnich miesięcy: 95% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i Metacritic. ‍Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.


POWIĄZANE ARTYKUŁY