Powiat lubiński z nowym skarbnikiem

3060

Dorota Iwanowska została nowym skarbnikiem powiatu lubińskiego. Zastąpiła na tym stanowisku Joannę Herbut.

Dorota Iwanowska

Nowa skarbniczka otrzymała nominację na wczorajszej sesji. Wyjaśniając konieczność zmiany głównego księgowego powiatu starosta Paweł Kleszcz wskazał, że poprzednia skarbniczka, Joanna Herbut, od końca zeszłego roku jest nieobecna w pracy, w tym od stycznia tego roku nieprzerwanie przebywa na zwolnieniu chorobowym. Taka sytuacja utrudniała władzom samorządu realizację planów budżetowych.

Dorota Iwanowska w lubińskim Starostwie Powiatowym pracuje od ponad dwudziestu lat, ostatnio na stanowisku głównego specjalisty Departamentu Finansów. Radni przyjęli jej kandydaturę niemal jednogłośnie, przy zaledwie jednym głosie wstrzymującym się.

– To bardzo ważna funkcja, bowiem obejmuje i budżetowanie, i nieustanne zmiany w budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej, które wynikają z bieżących sytuacji – komentuje Jadwiga Musiał, przewodnicząca Rady Powiatu Lubińskiego. – Rolą skarbnika jest czuwanie nad racjonalnością wykorzystywania budżetu. Nie wyobrażam sobie pracy zarządu bez stałego wsparcia takiej merytorycznej osoby – dodaje.

Fot. Joanna Dziubek


POWIĄZANE ARTYKUŁY