Potrzebni wolontariusze

1030

Trwają przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lubiński sztab właśnie szuka wolontariuszy. Poszukiwane są też miejsca, w których mogłyby stanąć Sztabowe Puszki Stacjonarne, czyli puszki do zbiórki pieniędzy. Organizatorzy zachęcają również do tworzenia e-skarbonek, które w ubiegłym roku cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Bez względu na to, jakie obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa będą obowiązywać, WOŚP zamierza zagrać w ostatnia niedzielę stycznia (30 stycznia 2022 roku). Tym razem pieniądze będą zbierane dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Właśnie trwa rekrutacja wolontariuszy. W Lubinie tym razem zarejestrował się tylko jeden sztab: nr 517, którego siedziba mieści się w Szkole Podstawowej nr 10, czyli najstarszy sztab WOŚP w naszym mieście. Rejestracja wolontariuszy odbywa się tylko i wyłącznie on-line: poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.

– Nie określamy terminu rekrutacji, przyjmujemy jak najdłużej. W ubiegłym roku dzięki temu z naszego sztabu kwestowało prawie 100 wolontariuszy – mówi Beata Rzepka, szefowa najstarszego lubińskiego sztabu WOŚP (#517). – Szykowanie kolejnego finału zaczynamy już właściwie po zakończeniu poprzedniego. Tak było i w tym roku. Chcielibyśmy, żeby tradycyjnie odbył się turniej sportowy w SP 10, kiermasz ciast, koncert Dzieci Dzieciom, jednak wszystko będzie zależeć od tego, jakie obostrzenia będą obowiązywać w styczniu – dodaje.

Oprócz wolontariuszy trwa też poszukiwanie miejsc, gdzie mogłyby stanąć Sztabowe Puszki Stacjonarne.

– Do współpracy zapraszamy fitness kluby, instytucje kultury oraz wszystkich chętnych przedsiębiorców – mówi szefowa lubińskiego sztabu WOŚP #517 Beata Rzepka. – Warunkiem prowadzenia kwesty przez Sztabową Puszkę Stacjonarną w ramach sztabu jest wypełnienie formularza i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez osobę za nią odpowiedzialną. Liczba puszek jest ograniczona – dodaje.

Im szybciej zgłoszą się chętni, tym lepiej, bo kwesta do stacjonarnych skarbon rozpocznie się już w grudniu i potrwa do 30 stycznia. Właściciele puszek stacjonarnych muszą je zdać w dniu finału (30 stycznia) do godziny 18.

Tym razem Stacjonarne Puszki można zarejestrować również online. Wystarczy założyć konto na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl, a następnie wybrać opcję zakładania Sztabowej Puszki Stacjonarnej i uzupełnić w formularzu elektronicznym dane niezbędne do prowadzenia kwesty w tej formie. Później należy wybrać z listy sztab, który będzie prowadził nadzór nad prowadzoną kwestą, wyda niezbędne materiały oraz rozliczy zbiórkę – w Lubinie jest to nr 517 przy Szkole Podstawowej nr 10.

W przypadku sklepów należących do sieci, żeby ubiegać się o postawienie skarbonki, trzeba mieć zgodę centrali firmy.

Zbiórka do skarbon stacjonarnych jest specyficzna. Nie biorą w niej udziału wolontariusze z identyfikatorami. Puszka najczęściej stawiana jest w miejscu, w którym pracownicy mają największy kontakt z klientem, na przykład przy kasach. Przy skarbonie zawsze musi być kopia oświadczenia dotyczącego przeprowadzanej zbiórki, którego oryginał znajduje się w centrali firmy.

W tej chwili lubiński sztab WOŚP poszukuje również gadżetów, voucherów i prezentów na licytacje. Czeka również na zgłoszenia ośrodków kultury, klubów i kawiarni, które chciałyby u siebie zorganizować orkiestrowy finał.

Zainteresowani działaniem w lubińskim sztabie wszelkie informacje znajdą na Facebooku TUTAJ.

Informacje dla wolontariuszy znajdują się także na stronie Fundacji WOŚP.


Formularz zgłoszeniowy sztabowej puszki stacjonarnej

Instrukcja rejestracji sztabowej puszki stacjonarnej

Procedura rejestracji sztabowej puszki stacjonarnej