Potrącony przez auto w ciężkim stanie trafił do szpitala

5482

42-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala po tym, jak został potrącony przez samochód. Mężczyzna nie miał odblasków i na nieoświetlonej drodze wszedł pod nadjeżdżające auto. Lubińscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność zarówno do pieszych, jak i kierowców.

Fot. KPP Lubin

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 36, relacji Ścinawa – Lubin.

– Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, pieszy, 42-letni mieszkaniec gminy Ścinawa, szedł drogą w kierunku Lubina. Na prostym nieoświetlonym odcinku drogi, w obszarze niezabudowanym, w obrębie przejścia dla pieszych, nagle wszedł pod nadjeżdżający pojazd, którym kierował 19-latek – mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Kierowca tłumaczył policjantom, że nie zauważył pieszego, ponieważ było ciemno a mężczyzna nie miał żadnych elementów odblaskowych.

– Pieszy z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jego stan lekarze oceniają jako ciężki – dodaje oficer prasowy lubińskiej policji. – 19-letni mieszkaniec gminy Ścinawa w chwili zdarzenia był trzeźwy – mówi.

Jednocześnie lubińscy policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych.