Porażka ze Stalą

13

__wirek.jpgW meczu piątej kolejki pierwszej ligi, KGHM Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 0:1. Podopieczni Dariusza Fornalaka stracili gola w 48 min., kiedy to piłkę do bramki strzeżonej przez Aleksandra Ptaka wpakował Abel Salami.

Już na początku spotkania miedziowi stanęli przed szansą na zdobycie bramki, podawał Pawłowski, a minimalnie przestrzelił Wojciech Kędziora. W 11. minucie w sytuacji sam na sam z Aleksandrem Ptakiem znalazł się Salami, jednak przegrał bezpośredni pojedynek z golkiperem gości. W 20. min. znowu strzelał Kędziora i tym razem futbolówka chybiła celu. Chwilę później na uderzenie zdecydował się Pawłowski, jednak po jego strzale piłka przeleciała wzdłuż bramki strzeżonej przez Tomasza Wietechę. Od tego momentu tempo spotkania wyraźnie spadło, gra toczyła się w środkowej części boiska.

Po przerwie Dariusz Fornalak oddelegował na plac gry Roberta Kolendowicza. Tydzień wcześniej „Koli” dał świetną zmianę, dlatego szkoleniowiec miedziowych bardzo liczył na filigranowego pomocnika. To jednak piłkarze Stali osiągnęli przewagę w początkowych minutach drugiej połowy. Ataki gospodarzy przyniosły skutek już 3 minuty po wznowieniu gry. Z głębi pola podawał Bartłomiej Piszczek, wobec niefrasobliwości lubińskich obrońców futbolówka trafiła do Abela Salamiego, a czarnoskóry napastnik potężnie uderzył z 11 metrów. Aleksander Ptak był w tej sytuacji bez szans, a „Stalówka” objęła prowadzenie.

Od tej chwili do ataku rzucili się piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. Chwilę po stracie bramki przed szansą na wyrównanie stanął Ilijan Micański, jednak dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć bułgarskiemu napastnikowi.

W 82. minucie spotkania Zagłębie było bliskie wyrównania. Piłkę strącił Micański, a futbolówka minimalnie minęła słupek.

W 90. minucie rzut wolny wykonywał Krystian Lebioda, po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Aleksandra Ptaka. To była ostatnia sytuacja bramkowa tego meczu.

KGHM Zagłębie Lubin: Ptak – G. Bartczak, Lacić, Stasiak, Kocot (76. Piotrowski) – Pawłowski, Hanzel, M. (62. Goliński Bartczak), Klofik (46. Kolendowicz) – Micański, Kędziora.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Wieprzęć, Piszczek, Maciorowski, Lebioda – Karcz (72. Jeżewski), Krawiec, Uwakwe (90+3. Bartkowiak), Trela – Walat (82. Szlęzak), Salami.