Około 70 osób rozmawiało z lubińskimi policjantami podczas pierwszych konsultacji, które odbyły się w lubińskim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Dzielnicowy i policjantka zespołu profilaktyki społecznej, mówili seniorom przede wszystkim, jak zabezpieczyć własne mienie, tłumaczyli, jak postępować w momencie próby oszustwa na policjanta czy na wnuczka oraz omawiali sposoby postępowania w określonych sytuacjach zagrożenia. Osoby starsze również dzieliły się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami i problemami, z jakimi borykają się na co dzień. Do przekazania ulotek babciom lub dziadkom policjanci zachęcali również pozostałych petentów odwiedzających ZUS. Konsultacje odbędą się jeszcze w piątek, 20 września.
Mundurowi wspólnie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stworzyli punkty konsultacyjne. Przedsięwzięcie to daje możliwość bezpośredniego kontaktu z grupą seniorów, która jest mniej aktywna społecznie, a która znajduje się w grupie zagrożenia różnego rodzaju przestępczością. Taka forma dotarcia do tej grupy społecznej ma na celu zapobiegnięcie m.in. oszustwom na wnuczka, policjanta, prokuratora, funkcjonariusza CBPŚ czy hydraulika.
Pierwsze spotkanie, które odbyło się w poniedziałek, 16 września, było bardzo owocne. Przez dwie godziny funkcjonariusze przeprowadzili konsultacje z około 70 osobami. Oprócz ulotek policjanci przekazywali seniorom cenne rady, gdyż doskonale wiedzą, że edukacja w zakresie przestępstw jest bardzo ważna, bowiem oszuści co jakiś czas zmieniają metody swojego postępowania.
Osoby starsze również dzieliły się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami i problemami, z jakimi borykają się na co dzień.
Konsultacje odbędą się jeszcze 20 września w godzinach 12-14.
Źródło lubińska policja