Poczuj zastrzyk adrenaliny! Wspinaczkowe czwartki w Lubinie

458

Już od 20 czerwca w każdy słoneczny czwartek młodzież będzie miała okazję do przeżycia niezapomnianych chwil, odkrywając tajniki wspinaczki na jednej z najwyższych sztucznych ścian wspinaczkowych w Polsce, czyli lubińskim Kielichu. To doskonała okazja, aby aktywnie spędzić czas, nawiązać nowe znajomości i zacząć przygodę ze sportem, który dostarcza nie tylko fizycznych wyzwań, ale także emocji.

Spotkania młodzieżowe skierowane są dla każdego uczącego się powyżej 16 roku życia, bez względu na wcześniejsze doświadczenie. Twój poziom nie jest istotny, ważne są chęci. Sprzęt również nie jest potrzebny, wszystko zapewniamy na miejscu – wyjaśnia Marcin Świątek, prezes Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie.

Kielich, a pierwotnie wieża ciśnień, został przekształcony w ścianę wspinaczkową w 1996 roku. Dziś, z wysokością 34 metrów i różnorodnymi drogami wspinaczkowymi, oferuje nie tylko sportowe wyzwania, ale także spektakularne widoki na miasto Lubin. Na wysokości 19 metrów ściana odchyla się w 15-metrowe przewieszenie, co dodaje adrenaliny podczas wspinaczki, zgodnie potwierdzają to uczestnicy dotychczasowych spotkań środowych.

Marcin Świątek, prezes Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie

Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie, które zarządza Kielichem, jest również organizatorem licznych wydarzeń wspinaczkowych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Od lat organizują różnorodne imprezy, od Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej, po rekreacyjne zawody dla dzieci i młodzieży.

Wspinaczka zbliża ludzi, uczy dyscypliny i szacunku do natury. Rozwija nie tylko siłę fizyczną, ale również umiejętności takie jak koncentracja czy współpraca. Zapraszamy więc wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego i ekscytującego w każdy czwartek od godziny 18:00. Wszystko zależy od Ciebie, my czekamy! – zachęca Marcin Świątek.

Więcej informacji oraz wszystkie aktualności dostępne są na oficjalnym fanpejdżu facebookowym Stowarzyszenia.


POWIĄZANE ARTYKUŁY