Plażowa siatkówka z Miedziowymi Lisami

127

Kolejna impreza w ramach Akcji Lato, jaką cyklicznie organizuje Regionalne Centrum Sportowe to turniej piłki siatkowej. Ten, przywiódł na piaszczysty teren sporą liczbę amatorów siatkówki, którzy w dużej mierze mają spore doświadczenie w tym sporcie.

Osoby, które chciały spędzić czas aktywnie, a także młodzi zawodnicy i zawodniczki Cuprum Lubin i UKPS Lubin. Siatkarski turniej na piaszczystym terenie RCS Lubin odwiedziło sześć zespołów, które pokazywały swoje umiejętności.

– Pogoda wspaniała. Boiska przygotowane, a w tym sześć drużyn, także w żeńskim wydaniu – podkreśla Bogdan Pisz, RCS Lubin.

Jak co roku rolę sędziów i obsługę techniczną stanowią siatkarze Miedziowych Lisów. Ten fakt dla wielu uczestników takich inicjatyw jest bardzo budujący tym bardziej, że są kibicami miejscowego Cuprum Lubin.

– Dodatkowo mamy zawodników Cuprum Lubin. Kiedy przychodzi się na mecz PlusLigi, zawodnicy są na boisku, a kibice na trybunach i nie ma tego bezpośredniego kontaktu, a tutaj jest taka możliwość – mówi Bogdan Pisz, RCS Lubin.

 
Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali siatkarze Cuprum. Tutaj środkowy Lisów – Moustapha M’Baye

Całkiem niedawno siatkarze Pawła Ruska rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W dużej mierze ich zajęcia będą odbywały się na plaży RCS. Warto podkreślić, że już niebawem udadzą się bowiem na turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, w którym stanowią jeden z najlepszych zespołów! Z racji, iż jest to turniej na plaży, zajęcia na obiekcie RCS będą niezwykle przydatne.

– Dobra forma przygotowania do siatkówki na parkiecie. Przed nami turniej PreZero. Nastawienia są bojowe. Wiadomo, że chcemy zając jak najlepszą lokatę. Mam nadzieję, że powtórzymy wynik z zeszłego roku, a może i będzie lepiej – podkreśla Adam Lorenc, powracający do Lisów z wypożyczenia.

Ta odmiana siatkówki, szczególnie latem jest sportem bardzo popularnym, co było widać po frekwencji na turnieju Akcji Lato. Zgłosiło się 6 drużyn. W końcowej klasyfikacji najlepiej spisali się zawodnicy UKPS Lubin.

Fot. Mariusz Babicz