Piknik rodzinny w Przedszkolu nr 4

184

W Przedszkolu Miejskim nr 4 odbył się trzeci już Piknik Rodzinny. To uroczystość, którą placówka oferuje przedszkolakom oraz ich rodzinom z okazji nadchodzących świąt mamy, taty i dziecka. Spotkanie zawsze odbywa się w ogrodzie, gdzie wszyscy wspólnie spędzają czas.

Imprezę punktualnie o 16 rozpoczęło powitanie gości przez panią dyrektor, następnie każda z grup przedstawiła układ taneczny. Podsumowaniem części artystycznej było wspólne zaśpiewanie przez wszystkie dzieci piosenki dla mamy i taty przy akompaniamencie wzruszającej muzyki z filmu „Narodziny gwiazdy”.

O świetną zabawę podczas pikniku zadbali panowie z Dolnośląskiej Akademii Muzyki, którzy wcielili się w rolę wodzirejów, prowadzili pełne śmiechu zabawy integrujące, muzyczne i ruchowe. Ponadto pojawiły się animatorki z Fiki Miki, które zaoferowały gościom przeróżne tańce, konkursy z nagrodami, a najmłodszym farbowanie włosów. Ogromną atrakcją dla dzieci była wizyta strażaków z OSP Lubin, którzy wjechali do nas na sygnale, zaprezentowali wóz strażacki i ku uciesze dzieci zorganizowali kurtynę wodną!

W ogrodzie stał basen z kulkami, w którym szalały dzieci, była możliwość pomalowania na ogromnej chuście oraz skorzystania z placu zabaw.

Podczas pikniku przedszkole oferowało pożywny bigos, a także słodkie ciasta, upieczone przez naszych rodziców. Były też paluszki, napoje i woda. Dla każdego coś miłego.

To wydarzenie na stałe wspierało się do tradycji przedszkola, ponieważ przynosi wiele radości zarówno dzieciom, jak i ich rodzinom oraz pracownikom. Kolejne już za rok.

AUTOR i FOT. Przedszkole nr 4 w Lubinie


POWIĄZANE ARTYKUŁY