Pierwszy sezon na łyżwach Akademii Natalii Czerwonki

450

Pierwszy udany sezon z sukcesami na łyżwach zanotował klub naszej medalistki olimpijskiej. – Tej zimy wzięliśmy udział w ogólnopolskich zawodach w Warszawie czy Lubinie, a w Sanoku wystawiliśmy aż 19 dzieci w najmłodszych kategoriach – podkreśla Natalia Czerwonka.

W zawodach „Super Talent” w Tomaszowie Mazowieckim Akademia lubińskiej panczenistki zdobyła cztery medale w wieloboju: Antek Szczepański lat 6 – pierwsze miejsce, Agata Kobus lat 9 – pierwsze miejsce, Natasza Kaczor lat 7 – trzecie miejsce, Olimpia Nowak lat 10 – trzecie miejsce.

Akademia Sportowego Rozwoju wystartowała także na ogólnopolskich zawodach w short tracku w Opolu oraz Białymstoku. W Opolu na drugim i trzecim stopniu na podium stanęła Natasza Kaczor. W Białymstoku bezkonkurencyjna na wszystkich dystansach była dziewięcioletnia Agatka Kobus. We wspomnianych Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Lubinie na tafli RCS, Agata Kobus zdobyła złoty medal na dystansie 300m.

Młoda łyżwiarka szybka ma również drugi czas na świecie w swojej kategorii wiekowej na dystansie 100 metrów, a Natasza Kaczor ósmy. Akademia ma wiele talentów sportowych. Natalia Czerwonka wieży, że ciężka praca i zaangażowanie jej, a także całego sztabu, już w niedługiej przyszłości przyniesie kolejne wielkie sukcesy dla naszego miasta w łyżwiarstwie szybkim.