Pierniki, bombki i fotobudka, czyli jarmarku dzień drugi

2609

Lukrowanie pierniczków, świąteczne zdjęcia w fotobudce czy zabawa przy sztucznym śniegu – na lubińskim jarmarku ciągle coś się dzieje. Od rana trwają tam zajęcia dla uczniów i przedszkolaków, a po południu na wszystkich czekają kolejne atrakcje, przygotowane przez magistrat i podległe mu miejskie instytucje.

Pierwsze zajęcia ruszyły dziś o godzinie 10.00.

– Mamy warsztaty z lukrowania pierniczków świątecznych, na których dzieci własnoręcznie mogą dekorować pierniki. Gotowe mogą zjeść lub zabrać do domu. Drugie warsztaty to zdobienie bombek styropianowych za pomocą cekinów lub brokatu. Trzecie zajęcia to tworzenie ozdób z koralików, które później zaprasowujemy, czyli utrwalamy tę formę. W ten sposób pokazujemy, jak różnorodne mogą być ozdoby choinkowe – mówi Wiktor Miklas, właściciel firmy Tech For Kids, która poprowadziła zajęcia dla dzieci.

Na uczestników zabawy czeka też fotobudka, gdzie można sobie zrobić trzy zdjęcia na świątecznym tle oraz sztuczny śnieg, gwarantujący fantastyczną zabawę.

W dzisiejszych zajęciach wzięli udział m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie.

– Bardzo nam się tutaj podoba, ozdabiałyśmy pierniki lukrowymi polewami, które od razu zjadłyśmy – śmieją się Lilianna, Agata i Lena z klasy 4 a ze Szkoły Podstawowej nr 9. – Dla nas super pomysłem jest też fotobudka, mogłyśmy zrobić sobie świąteczne zdjęcia, które zabierzemy do domu. I ten sztuczny śnieg, który leci z góry. Fajna zabawa – przyznają zgodnie.

Od godziny 13.00 startują kolejne zajęcia, tym razem w Ratuszu. Jak zrobić świąteczną bombkę, pokażą pracownicy Centrum Działań Twórczych w Lubinie. O godzinie 15.00 rozpocznie się autorskie spotkanie z twórcami wioski fińskiej Kalevala niedaleko Karpacza, a o godzinie 18.00 koncert kolęd Julii Sitko.

Pełen program jarmarku, który w lubińskim Rynku potrwa do najbliższej niedzieli, 10 grudnia, można znaleźć TUTAJ

Fot. BM


POWIĄZANE ARTYKUŁY