Jarmark Bożonarodzeniowy pełen atrakcji. Publikujemy program

6288

Równo za tydzień, 6 grudnia, na lubińskim rynku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Towarzyszyć mu będzie sporo atrakcji: nie zabraknie Mikołaja rozdającego prezenty, dyskoteki pod gwiazdami ze śniegiem i fotobudką 3D, animacji, warsztatów i zabawy. A świąteczne i nie tylko świąteczne zakupy będzie można zrobić na 30 stoiskach.

Już w przyszłym tygodniu w Lubinie zapanuje prawdziwie świąteczna atmosfera. Jak co roku na początku grudnia, miasto organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy. Potrwa on pięć dni – od 6 do 10 grudnia włącznie. Na lubińskim rynku swoje stoiska z różnościami rozstawi 30 wystawców. Będzie można kupić różne produkty, ale także coś zjeść. Tym razem znajdziemy tu m.in. szopki, kubki 3D, stoiki, świeczki sojowe, obrazy oraz czekoladowe praliny, croissanty, sery Yogiego, gęsinę, grzane piwo, syropy, kołacze czy belgijskie frytki.

Na stoiskach będzie można zrobić zakupy codziennie od godz. 12.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie sporo atrakcji. Zaplanowano wiele tradycyjnych wydarzeń, ale organizator szykuje też kilka nowości.

Bożonarodzeniowa zabawa rozpocznie się 6 grudnia o godz. 18 odpaleniem światełek na choince oraz świątecznych iluminacji. Ponieważ tego dnia przypadają mikołajki, nie zabraknie też Mikołaja, który będzie rozdawał słodkości oraz podarki. Będzie go można tu spotkać od godz. 16 do 18. Tak jak w poprzednich latach, można przynieść prezent, a Mikołaj go wręczy. Gotowe, zapakowane i opisane prezenty można przynosić do InfoPunktu Muzeum Historycznego w ratuszu już teraz aż do 5 grudnia do godz. 17.

Choć to atrakcja stworzona z myślą o najmłodszych, to nie ma ograniczeń wiekowych. Jeśli ktoś chce wręczyć przez Mikołaja prezent osobie dorosłej, również może przyłączyć się do tej zabawy.

Po raz drugi Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu towarzyszyć Santa Claus Party. Lubinianie przy muzyce granej przez DJ-a i ze sztucznym śniegiem z armatek, będą bawić się w piątek, 8 grudnia, od godz. 18 do 22. Tym razem podczas dyskoteki pod gołym niebem będzie również okazja, by… nagrać swój teledysk do świątecznej muzyki w fotobudce 3D. Skorzystać z niej będzie można zupełnie bezpłatnie!

Muzyki podczas Jarmarku będzie znacznie więcej. Zaplanowano koncerty kolęd i występy wokalistów Akademii Śpiewu.

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach, m.in. tworzenia ozdób świątecznych, pobawić się z Animkami i elfami z Teatru Avatar, a także obejrzeć spektakl „Polarna przygoda” w wykonaniu Teatru Katarynka. Z myślą o najmłodszych zaplanowano również występ Tulinków. Pojawią się one na lubińskiej scenie na rynku w niedzielę 10 grudnia.

Podczas Jarmarku rozstrzygnięty zostanie konkurs na świąteczny łańcuch. Będzie też okazja, by posłuchać ciekawych opowieści twórców wioski fińskiej Kalevala, znajdującej się w pobliżu Karpacza.

Ponadto – wzorem ubiegłych lat – pojawi się szopka z żywymi zwierzętami z tutejszego zoo.

Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie możliwość przejechania się na karuzeli weneckiej oraz świąteczną kolejką (karuzela). Będą one dostępne bezpłatnie od 6 do 10 grudnia włącznie.

Szczegółowy program Jarmarku Bożonarodzeniowym publikujemy poniżej. Można je znaleźć także w wydarzeniu na Facebooku TUTAJ.


POWIĄZANE ARTYKUŁY