Piast uratował remis. Zagłębie nowym liderem

19

Dwa razy piłkarze Zagłębia Lubin prowadzili w dzisiejszym meczu i dwa razy rywale zdołali doprowadzić do remisu. Niestety ostatni cios Piast zadał w samej końcówce i na zmianę wyniku nie było już czasu. Miedziowi zremisowali z gliwiczanami 2:2 i zostali nowym liderem Lotto Ekstraklasy.

Pomimo tego faktu pozostał wielki, żeby nie powiedzieć olbrzymi niedosyt. Bramkę na 2:2 lubinianie stracili dosłownie w ostatniej chwili, kiedy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Lubinie. Katem miedziowych okazał się Joel Valencia, który dopadł piłkę w polu karnym o trafił z najbliższej odległości.

Wcześniej lepiej prezentowali się podopieczni Piotra Stokowca. Lubinianie zaczęli znakomicie, a wynik już w siódmej minucie otworzył niezawodny Jakub Świerczok. Miedziowi chcieli pójść za ciosem i mieli swoje okazje, jednak brakowało skuteczności. Zamiast 2:0 zrobiło się 1:1, a lubińskim kibicom przypomniał o sobie Michal Papadopulos, trafiając w 21. minucie.

Gospodarze zaczęli drugą połowę podobnie jak pierwszą. Tym razem kilka minut po przerwie trafił Filip Jagiełło. Czas uciekał, a wynik nie zmieniał się. I kiedy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Lubinie Piast zdobył bramkę na 2:2. W doliczonym czasie gry z najbliższej odległości trafił Joel Valencia i w Lubinie pomimo awansu na fotel lidera Lotto Ekstraklasy pozostał olbrzymi niedosyt.

Zespoły walczące z Zagłębiem Lubin o pierwsze miejsce w tabeli, czyli Lech Poznań i Górnik Zabrze zagrają odpowiednio z Lechią Gdańsk i Koroną Kielce.

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2:2 (1:1)

Bramki: Jakub Świerczok 7, Filip Jagiełło 53 – Michal Papadopulos 21, Joel Valencia 90

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 33. Ľubomír Guldan, 2. Bartosz Kopacz, 5. Jarosław Jach (46, 89. Patryk Tuszyński) – 9. Arkadiusz Woźniak, 25. Adam Matuszczyk, 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (74, 4. Aleksandar Todorovski), 3. Saša Balić – 11. Bartłomiej Pawłowski (79, 14. Łukasz Janoszka), 70. Jakub Świerczok.

Piast: 31. Dobrivoj Rusov – 20. Martin Konczkowski, 5. Marcin Pietrowski, 91. Hebert, 24. Dario Rugašević – 17. Joel Valencia, 25. Aleksandar Sedlar (77, 23. Stojan Vranješ), 82. Martin Bukata (73, 3. Denis Gojko), 16. Patryk Dziczek, 11. Aleksander Jagiełło (55, 7. Maciej Jankowski) – 27. Michal Papadopulos.