Pewna wygrana Metraco Zagłębia

44

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wygrały pewnie na trudnym terenie w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie nie tak dawno poległa drużyna z Gdyni. Miedziowe wygrały z Piotrcovią 29:20 (13:9).

Piotrcovia wygrywała tylko do czwartej minuty. Wówczas było 2:1 dla miejscowych. Cztery kolejne bramki padły łupem lubinianek i mieliśmy 2:5. Ekipa z Piotrkowa robiła wszystko, aby jak najdłużej trzymać dystans do miedziowych, to udawało się do 25. minuty, kiedy był remis po 8. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy Metraco Zagłębie było już zdecydowanie lepsze. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej dały sobie rzucić tylko jedną bramkę, same trafiły aż pięciokrotnie.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Lubinianki nadawały ton grze i budowały swoją przewagę, która oscylowała w okolicach 6-7 bramek. Po stronie miedziowych klasę pokazała Klaudia Pielesz, która siedem razy trafiała do bramki rywalek. Jedno trafienie mniej zaliczyła skrzydłowa Kinga Grzyb. Skuteczność w ataku z dobra defensywą dały efekt w postaci bardzo pewnej wygranej.

– Od początku meczu przeważałyśmy nad drużyną z Piotrkowa. Dobra postawa w obronie i bramce, pozwoliła nam na spokojne granie w ataku. Mogłyśmy odskoczyć przeciwniczkom wcześniej, ale kilkoma skutecznymi interwencjami popisała się bramkarka gospodyń. Druga część spotkania od początku do końca była pod nasza kontrola, dzięki czemu mogłyśmy sobie pozwolić na efektowne akcje w ofensywie. W dzisiejszym spotkaniu byłyśmy kolektywem i każda, która weszła na parkiet wniosła do gry coś dobrego. Pochwała należy się wszystkim za dobra grę w defensywie – oceniła Paulina Piechnik.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lubin 20:29 (9:13)

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Kucharska, Matyja, Klonowska, Kopertowska 2, Marszałek 4, Wasilewska 3, Ivanović, Vladislava Belmas 3, Despodovska 5, Wyrzychowska 3.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 6, Mączka, Semeniuk 2, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Rosińska, Górna 1, Piechnik 2, Jochymek 2, Viktoria Belmas 2, Pielesz 7, Milojević 4, Bilik.