Pewna wygrana lubinian

11

Podopieczni Pawła Szabelskiego podejmowali na własnym parkiecie ostatni zespół w tabeli, MCKiS Energetyka Jaworzno. Gospodarze poradzili sobie z rywalem bez większych komplikacji. Energetyk nie zdoła „urwać” miedziowym choćby jednego seta. W barwach Jaworzna mogliśmy obserwować wychowanka lubińskiego klubu, Szymona Romacia.

Już w pierwszym secie MKS Cuprum Mundo Lubin pokazało swoim kibicom prawdziwą grę w siatkówkę. Miedziowi wygrywali 21:14, 24:17, a ostatecznie 25:20. Druga rozgrywka wyglądała podobnie.

Miedziowi szybko zdobyli pierwsze trzy punkty i nie odpuszczali rywalowi na krok. Zespół Pawła Szabelskiego wygrał 25:20, a ostatni punkt zdobył Mateusz Kucharski. Trzeci set niczym nie różnił się od dwóch poprzednich. Prym na parkiecie wiedli lubinianie, którzy wygrali ostatecznie 25:16. MVP meczu został Michał Żuk.

– Wyszliśmy na ten mecz na pewno skoncentrowani. Nie chieliśmy powtórzyć błędu Nysy z poprzedniego tygodnia. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty, które są nam bardzo potrzebne. Kontrolowaliśmy mecz od początku do końca i myślę, że możemy być zadowoleni z naszej postawy – skomentował Michał Żuk.