Pachniało niespodzianką w Lubinie

127

Blisko sprawienia miłej niespodzianki swoim kibicom byli siatkarze KGHM Cuprum Lubin, którzy w ramach 25. kolejki Plus Ligi podejmowali w hali RCS zespół PSG Stal Nysa. Ostatecznie miedziowi po emocjonującej walce przegrali to spotkanie w tie-breaku, a to oznacza, że jeden punkt został w Lubinie.

W pierwszym secie goście szybko uzyskali wyraźną przewagę (6:10). To przede wszystkim efekt skutecznej gry w ataku, w czym brylował Maciej Muzaj. Miejscowi nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki i przegrali tę partię do 19.

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Tym razem to podopieczni trenera Pawła Ruska lepiej weszli w grę. Byli efektywni w ofensywie i znakomicie funkcjonowała zagrywka. Tę część meczu zakończył Paweł Pietraszko dwoma asami serwisowymi (25:17).

Miedziowi poszli za ciosem w secie numer trzy. Od początku byli skuteczniejsi od rywali w ataku i punktowali blokiem, dzięki czemu utrzymywali bezpieczną przewagę punktową przez niemal całą partię. Piłkę setową wywalczył Jake Hanes, a brakujący punkt dołożył atakiem ze środka Seweryn Lipiński (25:18).

Czwarta odsłona zaczęła się dość pechowo dla miedziowych, którzy przegrywali 0:4. Szybko jednak udało im się wyrównać (6:6), ale nysanie ponownie odskoczyli, tym razem na 6 „oczek” (9:15). Cuprum miało wprawdzie swoje szanse w końcówce, ale przyjezdni nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa w tym secie, które go zakończył Remigiusz Kapica (23:25).

O losach starcia miał więc zdecydować tie-break. W tej siatkarskiej wojnie nerwów lepiej zaprezentowali się zawodnicy Stali, którzy od początku tej partii narzucili swój styl gry i wyraźnie wygrali ją do 6.

KGHM Cuprum Lubin – PSG Stal Nysa 2:3 (19:25, 25:17, 25:18, 23:25, 6:15)

Cuprum: Kamil Kwasowski, Paweł Pietraszko, Danilo Gelinski, Alexander Berger, Seweryn Lipiński, Jake Hanes – Maksymilian Granieczny (libero) oraz Hubert Węgrzyn, Wojciech Ferens. Trener: Paweł Rusek.

Stal: Dominik Kramczyński, Patryk Szczurek, Zouheir El Graoui, Nicolas Zerba, Maciej Muzaj, Michał Gierżot – Kamil Szymura (libero) oraz Remigiusz Kapica, Tsimafei Zhukouski, Kamil Kosiba, Wojciech Włodarczyk, Kamil Dembiec (libero), Konrad Jankowski. Trener: Daniel Pliński.