Ostatni sprawdzian na remis

236

W ostatnim sparingu podczas obozu w Turcji zespół KGHM Zagłębia Lubin zremisował z mistrzem Bułgarii 1:1. Bramkę dla Miedziowych już kilka sekund po rozpoczęciu spotkania zdobył Filip Starzyński.

Piotr Ignatowicz / Zagłębie Lubin S.A.

Miedziowi bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Już w pierwszej minucie gry wyszliśmy na prowadzenie. Znakomitym rajdem prawą stroną boiska popisał się Kacper Chodyna, wykonał precyzyjne podanie w pole karne, a tam pewnym uderzeniem akcję wykończył Filip Starzyński. Po kwadransie meczu groźną okazję miał Łudogorec Razgrad. Sam na sam z Jasminem Buriciem znalazł się Igor Thiago, ale nasz bramkarz wybornie interweniował. W 28. minucie niebezpieczny strzał z dystansu oddał pomocnik bułgarskiej drużyny – Dominik Yankov. Jednak znowu na posterunku dobrze ustawiony golkiper Miedziowych obronił ten strzał. Mecz był bardzo zacięty. Przewagę w posiadaniu piłki mieli mistrzowie Bułgarii, a KGHM Zagłębie groźnie kontratakowało. Jednak po 35 minutach gry niewiele było klarownych okazji do strzelenia kolejnej bramki w tym starciu. Niestety pięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry po składnej akcji Łudogorca do wyrównania doprowadził Bernard Tekpetey. Nic więcej już się nie wydarzyło w pierwszych trzech kwadransach. Piłkarze schodzili do szatni przy bramkowym remisie.

Po przerwie znowu aktywniejszy zespół z Bułgarii. W dogodnej pozycji do strzału w polu karnym znalazł się Kiril Despodov, ale znakomicie uderzenie zablokował Mateusz Bartolewski. Chwilę później ten sam zawodnik doszedł do stuprocentowej sytuacji. Tym razem powstrzymał go Kacper Bieszczad, który popisał się wyborną paradą. W 65. minucie spotkania rajd prawą stroną boiska przeprowadził najgroźniejszy w drugiej połowie po stronie Łudogorca – Kiril Despodov. Zszedł do środka pola karnego i w ostatniej chwili powstrzymał go Aleks Ławniczak. Kilka minut później kapitalną akcję wykonał Tomasz Pieńko. Zwiódł dwóch zawodników bułgarskiego zespołu, a jego strzał z trudem obronił stojący między słupkami Simon Sluga. W 85. minucie rzut wolny z 30 metrów wykonał Łukasz Łakomy. Piłka jednak po jego uderzeniu nieznacznie minęła bramkę drużyny Łudogorca Razgrad. Więcej goli już nie oglądaliśmy w tym spotkaniu, a więc starcie z mistrzem Bułgarii zakończyło się wynikiem remisowym.

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Łudogorec Razgrad

Bramki: Filip Starzyński 1 – Bernard Tekpetey 40

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić (46, 89. Kacper Bieszczad) – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 77. Mateusz Bartolewski (60, 43. Mateusz Grzybek) – 26. Kacper Chodyna (78, 9. Tornike Gaprindaszwili), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński (46 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar (60, 7. Saša Živec) – 19. Rafał Adamski (70, 15. Martin Doležal).

Łudogorec: (I połowa) 12. Simon Sluga – 16. Aslak Witry, 22. Franco Russo, 24. Olivier Verdony, 14. Denny Gropper – 17. Jorginho, 23. Show, 30. Pedro Naressi, 64. Dominik Jankow, 37. Bernard Tekpetey – 10. Matias Tissera. (II połowa) 1. Sergio Padt – 5. Georgij Terizjew, 32. Ihor Płastun, 61. Dinis Almeida – 11. Kirił Despodow, 8. Claude Gonçalves, 6. Jakub Piotrowski, 20. Nonato, 90. Spas Delew, 3. Anton Nedjałkow – 9. Thiago Santos.

żółte kartki: Makowski, Kłudka – Gropper, Show.