Olaf Nowak i Mátyás Tajti odchodzą z Zagłębia

156

Zagłębie Lubin S.A. rozwiązało za porozumieniem stron kontrakty z Olafem Nowakiem i Mátyásem Tajtim. 22-letni napastnik Olaf Nowak w obecnym sezonie dwukrotnie wystąpił w barwach „Miedziowych”. Tajti występował w naszym klubie przez ostatni rok. W tym czasie rozegrał trzy spotkania w PKO Ekstraklasie.

Olaf Nowak do Lubina trafił w 2014 roku, przechodząc z juniorskiego zespołu Wisły Kraków. Przez pierwsze lata zawodnik występował na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, a po pewnym czasie Nowak został włączony do drużyny rezerw. Napastnik był także wypożyczany do Zagłębia Sosnowiec oraz Wisły Płock. Przygotowania do rundy wiosennej bieżących rozgrywek PKO Ekstraklasy piłkarz rozpoczął razem z pierwszym zespołem „Miedziowych” i zagrał łącznie w dwóch pojedynkach, przeciwko Piastowi Gliwice oraz Śląskowi Wrocław.

Mátyás Tajti dołączył do KGHM Zagłębia 2 września 2019 roku z Diósgyőri VTK. Na polskich boiskach zadebiutował w spotkaniu 21. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice. Węgierski zawodnik ma na swoim koncie także występy w zespole trzecioligowych rezerw „Miedziowych”.

Grafika: Zagłębie Lubin