„Obudź się i z nami chodź”

2208

Ich pierwsza akcja okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, dlatego też postanowili pójść za ciosem i zaprosić do zabawy nowych uczestników. „Wiosenne przebudzenie” to kolejna inicjatywa Zespół Szkół nr 1 w Lubinie, która tym razem do ruchu ma zachęcić uczniów siódmych i ósmych klas podstawówek. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Fot. Pixabay.com

Epidemia koronawirusa trwa już ponad rok. W tym czasie wielu z nas, w tym także ludzi młodych, znacząco ograniczyło, a nawet całkowicie zaprzestało aktywności fizycznej, co prędzej czy później musi negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Aby temu zapobiec czasem wystarczy odrobina ruchu, choćby w postaci zwykłego spaceru. Jednak bez należytej motywacji trudno nawet i o to. Nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie wpadli na pomysł, jak wskrzesić dodatkową motywację do ruchu.

Początkiem lutego zrobiliśmy wyzwanie dla uczniów naszej szkoły dotyczące chodzenia, a dokładnie zdobywania jak największej liczby kroków. Teraz organizujemy coś podobnego tyle, że rozszerzamy to na szkoły podstawowe. Mówimy tu o uczniach 7. i 8. klas, bo wiadomo, że oni raczej już mają telefony. Zależy nam, żeby razem z nami brali udział w takim wiosennym przebudzeniu. Zachęcamy ich do ruchu, by wstali z foteli po świętach. A przy okazji chcemy zareklamować naszą szkołę, że u nas się dzieją różne fajne rzeczy – mówi Agnieszka Bober, nauczycielka wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie, która wspólnie z nauczycielem fizyki Robertem Kędzią organizuje akcję.

Pierwsza inicjatywa „Krokami w Nowy Rok” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli „Ceglanki”. W wyzwaniu wzięło udział 55 uczestników, którzy w sumie przebyli 55 milionów 300 tysięcy kroków, co daje 8100 km. Wyłoniono medalistów, a konkurs zakończył się uroczystym wręczeniem nagród. Dziś, tj. 12 kwietnia, rusza „Wiosenne Przebudzenie”, czyli edycja skierowana dla uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych w Lubinie.

– Aby wziąć udział w zabawie należy posiadać telefon komórkowy, który pozwoli na zliczenie kroków poprzez analizę drgań wbudowanego w nim akcelerometru. Łatwo to rozpoznać, przechylając telefon o 90 stopni, ekran przykładowo pisanego smsa powinien się zmienić na poziomy. Można też używać zegarka sportowego lub opaski – tłumaczy Agnieszka Bober.

Kroki są zliczane przez specjalną aplikację Pacer, która jest dostępna zarówno dla systemu Android jak i dla Iphone. Dla najbardziej aktywnych uczestników mamy przewidziane nagrody.

– Nasz ostatni zwycięzca przez cztery tygodnie przebył 702 525 kroków, co daje 562 kilometry. Stosujemy przelicznik 2 tys. kroków to 1,6 km – dodaje.

Konkurs potrwa przez 14 dni do 25 kwietnia. Szczegóły akcji dostępne są tutaj


POWIĄZANE ARTYKUŁY