O prymat w regionie!

158

Już dziś dojdzie do elektryzującego starcia. Naprzeciw siebie staną zespoły Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów, które zmierzą się o ligowe punkty w dziesiątej serii PGNiG Superligi Mężczyzn. Jedno pewne – w derbach emocji nie zabraknie!

Przed nami mecz sąsiadów w tabeli, ale przede wszystkich mecz sąsiadów zza miedzy. A to oznacza tylko jedno – derbowe stracie i walka o każdą piłkę! Walki na pewno nie zabraknie, gdyż oba zespoły potrzebują punktów, aby piąć się w górę tabeli PGNiG Superligi.

Obecnie Zagłębie ma 9, Chrobry 10 punktów. Spotkanie będzie o tyle ważne, że jego zwycięzca zbliży się do środka tabeli, przegrany pozostanie w dolnych rejonach tabeli. Zajmujący siódme miejsce MMTS Kwidzyn zgromadził do tej pory 15 „oczek”, a ekipy z Opola i Kalisza o dwa więcej.

Miedziowi ostatnie zwycięstwo zanotowali w meczu z Pogonią Szczecin. Później przyszły trzy porażki z wyżej notowanymi rywalami, ale tak naprawdę w każdych z tych meczów lubinianie mogli zapunktować. Tak się jednak nie stało i dorobek punktowy zatrzymał się na dziewięciu.

Przełamanie nastąpiło natomiast w Głogowie. Chrobry wygrał ważne spotkanie z Grupą Azoty Unią Tarnów. Gospodarze choć przegrywali niemal przez cały mecz, odwrócili losy spotkanie i po końcowej syrenie cieszyli się z ważnych trzech punktów.

W hali RCS możemy być pewni walki na całego i wielkich emocji. Zarówno jedni, jak i drudzy zrobią wszystko, aby zgarnąć komplet punktów i rządzić w naszym regionie do kolejnego spotkania.

Derbowy mecz w ramach 10. serii PGNiG Superligi Mężczyzn odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Transmisja w TVP Sport, na sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.