Nowy tydzień w kinie Muza

85

Na ekranach kina Muza nadal goszczą filmy: „Book Club. Następny rozdział”, „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” i „Ernest i Celestyna: Misja muzyka”. Ponadto w najbliższy weekend będzie okazja, by obejrzeć najciekawsze filmy dokumentalne.

„Trzej muszkieterowie: D’Artagnan”

Wszystkie trzy produkcje będą wyświetlane do 25 maja.

A od dzisiaj do niedzieli włącznie (19-21 maja) w kinie Muza Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity. W jego ramach wyświetlone zostaną dokumenty: „I król rzekł: Co za fantastyczna maszyna!”, „Lynch/Oz”, „Całe to piękno i krew”, „Prawy chłopak”, „Świat po pracy”, „Siostrzeństwo świętej sauny”. Bilet na jeden pokaz kosztuje 15 zł, a karnet na sześc filmów – 72 zł. Więcej o wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

W środowym DKF-ie, 24 maja, kinomanii obejrzą produkcję „Liczba doskonała”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Book Club. Następny rozdział”

Bohaterki filmu „Pozycja obowiązkowa” z 2018 r. ponownie na ekranie!

Cztery przyjaciółki na nowo odkrywają radość z życia. Udają się do Włoch, gdzie przeżyją przygodę, której nigdy nie zapomną.

Występują: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Andy Garcia, Don Johnson i Giancarlo Giannini.

„Trzej muszkieterowie: D’Artagnan”

Zrealizowana z wielkim rozmachem ekranizacja jednej z najsłynniejszych powieści przygodowych w historii literatury.

Młody, waleczny Gaskończyk d’Artagnan w drodze do Paryża staje w obronie młodej kobiety. Pokonany przez zamaskowanych napastników cudem uchodzi z życiem. Po przybyciu do stolicy postanawia odnaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość. Nie podejrzewa, że w ten sposób trafi w sam środek międzynarodowej intrygi zagrażającej bezpieczeństwu Francji. Wraz z nowymi przyjaciółmi: muszkieterami Atosem, Portosem i Aramisem próbuje udaremnić niebezpieczne machinacje kardynała Richelieu. Jednak to miłość do pięknej Konstancji Bonasiuex sprowadzi na niego prawdziwe niebezpieczeństwo. Konstancja jest powiernicą królowej Francji, która zostaje uwikłana w niebezpieczną grę mającą na celu wciągnięcie kraju w wyniszczającą wojnę. D’Artagnan musi stanąć do walki o bezpieczeństwo i honor swojej ukochanej oraz jej pani. W ten sposób stanie się śmiertelnym wrogiem Milady de Winter, która nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój podstępny plan.

„Ernest i Celestyna: Misja muzyka”

Niedźwiedź Ernest i mała myszka Celestyna podróżują do rodzinnej krainy poczciwego misia, aby naprawić zepsute skrzypce. Ta egzotyczna ziemia to również dom najlepszych muzyków na świecie, a jej powietrze stale przesycone jest dającymi radość dźwiękami. Jednak, gdy dwójka przyjaciół przybywa na miejsce, okazuje się, że granie jakiejkolwiek muzyki zostało tu zakazane wiele lat temu. Dozwolona jest tylko jedna nuta. Wszystko to za sprawą ustanawiających wymyślne prawa sędziów, którym przewodzi ojciec Ernesta. Dla niedźwiedzia i jego mysiej przyjaciółki to niewyobrażalne, bo oboje kochają wszelkie dźwięki. Wspólnie z poznanymi przyjaciółmi oraz tajemniczą zamaskowaną postacią, spróbują przywrócić muzykę i szczęście do krainy niedźwiedzi.

„Liczba doskonała”

Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska). Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?


POWIĄZANE ARTYKUŁY