Nowy rok w kinie Muza

104

Od dzisiaj, 29 grudnia, w lubińskim kinie Muza można przedpremierowo obejrzeć film „Akademia Pana Kleksa”. Ponadto na ekrany kina wchodzi produkcja „Ferrari”.

„Akademia Pana Kleksa”

Dziś i jutro ostatnia okazja, by wybrać się do kina Muza w starym 2023 roku. Kino Muza 31 grudnia i 1 stycznia będzie nieczynne. W pozostałe dni wyświetlane będą filmy „Akademia Pana Kleksa” do 30 grudnia, „Wonka” do 4 stycznia i „Ferrari” do 11 stycznia.

Natomiast w środowym DKF-ie, 3 stycznia, będzie można obejrzeć „Siostrzeństwo świętej sauny”.

Szczegółowy repertuar oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Wonka”

„Wonka” to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady” – najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. To żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy’ego Wonkę – pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia.

„Akademia Pana Kleksa”

Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki Ady Niezgódki, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa (Tomasz Kot) rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

„Ferrari”

Były kierowca rajdowy Enzo Ferrari (Adam Driver) jest w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

„Siostrzeństwo świetej sauny”

Opowieść o sile siostrzeństwa, pięknie każdego ciała i oczyszczającej mocy saun. Estoński kandydat do Oscara i Europejskich Nagród Filmowych (nagroda za Najlepszy Europejski Film Dokumentalny – Prix Arte), który zabiera widownię w podróż w głąb życiodajnego lasu. Tam grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie się zrelaksować, śpiewać i gotować, ale przede wszystkim dzielić między sobą najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać siłę ze wspólnoty. W rozgrzanej, intymnej przestrzeni wypędzają z siebie lęki i wstyd, odzyskując energię do życia. Ta uniwersalna historia kręcona przez 8 lat przedstawia także fenomen estońskiej dymnej sauny wpisanej na Listę UNESCO. Żywiołowa i kochana przez publiczność autorka filmu Anna Hints otrzymała nagrodę za Najlepszą Reżyserię na festiwalu Sundance.


POWIĄZANE ARTYKUŁY