Nowi funkcjonariusze w szeregach policji

1463

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. Podczas uroczystości, którą zorganizowano w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu słowa te wypowiedziało 32 nowych policjantów i policjantek. Troje z nich zasiliło również szeregi lubińskiej komendy.

Akty ślubowania funkcjonariuszom wręczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Norbert Kurenda, który w swoim przemówieniu skierowanym do młodych adeptów sztuki policyjnej podkreślił, jak ważną rolę w społeczeństwie spełniają policjanci pomagając i chroniąc wszystkich tych, którzy tej pomocy i ochrony potrzebują.

W podobnym tonie wybrzmiały słowa, które wypowiedział do nowo przyjętych funkcjonariuszy asp. szt. Roman Buczkowski – I wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego. Podczas uroczystości ślubowania nie zabrakło też słów otuchy i duchowego wsparcia ze strony kapelanów dolnośląskiej Policji ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. protojereja Grzegorza Cebulskiego.

Do dolnośląskiego garnizonu wstąpiło tym razem 32 nowych funkcjonariuszy z całego województwa, w tym 10 kobiet. Świeżo upieczeni adepci sztuki policyjnej po zakończeniu szkolenia podstawowego, rozpoczną służbę w komendach miejskich i powiatowych naszego województwa. Do lubińskiej jednostki trafi dwoje nowych funkcjonariuszy, kobieta i dwóch mężczyzn.

– Wszystkim nowo przyjętym policjantom gratulujemy podjęcia tej życiowej decyzji, którą wyraźnie wyrazili akces niesienia pomocy innym oraz życzymy powodzenia w następnych latach tej niełatwej, ale niezwykle satysfakcjonującej służby – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Dolnośląska policja rekrutuje cały czas i zaprasza w swoje szeregi. Kolejne przyjęcia zaplanowano na początek lipca.

Ubiegając się o pracę w policji kandydaci przechodzili przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowały one m.in. test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Przypominamy, że służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, mający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Fot. Dolnośląska Policja


POWIĄZANE ARTYKUŁY