Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

16

e-Urząd Skarbowy (e-US) umożliwi wspólnikom spółki osobowej dostęp do danych identyfikacyjnych firmy. Skorzystają na tym współwłaściciele około pół miliona przedsiębiorstw.

Fot. Oleg Magni/Pexels

– Wprowadziliśmy kolejną usługę, która ułatwi naszym klientom kontakt z administracją skarbową. Wspólnicy spółki osobowej mogą szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu, przeglądać dane spółki po zalogowaniu do naszego serwisu, który cieszy się rosnącą popularnością. Do e-Urzędu Skarbowego logowano się już ponad 22,5 mln razy – zachwala nową usługę Anna Chałupa, wiceszefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Z nowej funkcjonalności mogą skorzystać wspólnicy spółek partnerskich, spółek jawnych, spółek cywilnych, spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych. Logując się do e-US będą mieli teraz dostęp do danych identyfikacyjnych spółki zgłoszonych do urzędu skarbowego m.in. w zakresie adresu siedziby, miejsc prowadzenia działalności i przechowywania dokumentacji rachunkowej, danych kontaktowych i rachunków bankowych. 

Pod koniec tego roku  e-US umożliwi pobieranie przez Internet zaświadczeń m.in. o niezaleganiu w podatkach. Planowane jest również wdrożenie ułatwienia dla notariuszy: akty notarialne będą mogły być elektronicznie przesyłane do urzędów skarbowych.

Z kolei w 2022 r. planowane jest wprowadzenie w e-US interaktywnych formularzy podatkowych, które obecnie znajdują się w systemie e-Deklaracje. W tym samym roku zostanie również udostępniona funkcjonalność dla komorników sądowych.

Dostęp do serwisu e-Urząd Skarbowy jest możliwy tylko ze strony podatki.gov.pl, po zalogowaniu się Profilem Zaufanym, e-Dowodem lub przez bankowość elektroniczną. Do usługi Twój e-PIT można się zalogować także danymi podatkowymi.

Serwis działa przez całą dobę i można z niego korzystać z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.

źródło: materiały prasowe