Nowa siłownia plenerowa w mieście

3704

To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia. W parku Leśnym stanęła nowa siłownia plenerowa. Urządzenia są już dostępne dla mieszkańców.

Fot. Muzeum Historyczne w Lubinie

To pierwsza taka siłownia w parku Leśnym, ale kolejna w mieście. – To kontynuacja naszej współpracy z Regionalnym Centrum Sportowym. Z inicjatywy RCS pojawiła się siłownia plenerowa w parku im. Jana Pawła II na Ustroniu, pomyśleliśmy, że warto iść tym tropem i rozszerzyć ofertę parku o podobne urządzenia – tłumaczy Grzegorz Polewczyk z Muzeum Historycznego w Lubinie.

 

W efekcie w parku stanęło siedem urządzeń. Są wśród nich sprzęty do ćwiczeń mięśni: barków, bicepsów, tricepsów, brzucha, klatki piersiowej oraz pleców. Według regulaminu, z siłowni mogą korzystać osoby powyżej 14. roku życia, młodsi – wyłącznie za zgodą i pod opieką rodziców.

Na placu stanęła też tablica „Jurassic Gym. Park Leśny Lubin”. – Ta nazwa to także nawiązanie do poprzedniej siłowni w parku im. Jana Pawła II, niejako kontynuacja projektu. Tamto miejsce także nazywa się „Jurassic Gym” – wskazuje Grzegorz Polewczyk.

Regulamin korzystania z siłowni; fot. Muzeum Historyczne w Lubinie

Gdzie znaleźć siłownię plenerową? Mijając kawiarenkę, powinniśmy kierować się główną ścieżką w stronę Grodu Słowiańskiego. Gród zlokalizowany jest po prawej stronie, a siłownie po lewej, niedaleko powstającego osiedla Polesie.