Na co do kina

41

Historię legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau, od poniedziałku, 13 września, będzie można obejrzeć w lubińskim kinie Muza. To nie wszystkie nowości, jakie czekają na widzów w najbliższych dniach.

„Mistrz”

Od dzisiaj, 11 września, lubińskie kino Muza zaprasza na polski film „Teściowie”. Będzie można go obejrzeć do 23 września. Natomiast wspominana wcześniej produkcja „Mistrz” wyświetlana będzie do 16 września. Jeszcze przez tydzień, do 16 września, pokazywany będzie także „Psi Patrol Film”.

Jutro i pojutrze gratka dla wielbicieli filmów dokumentalnych Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity. W ramach tego wydarzenia wyświetlone zostaną produkcje: „Najpiękniejszy chłopiec na świecie”, „Polaków Portret Własny”, „Stambuł bez smyczy”, „Gorbaczow. Raj”, „Tańcząca z rekinami” i „Śledztwo w domu spokojnej starości”. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Natomiast w najbliższym DKF-ie, 15 września, kinomani obejrzą film „Najlepsze lata”.

Szczegółowy repertuar oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Psi Patrol Film”

Animacja zrealizowana na podstawie uwielbianego przez dzieci serialu!

10-letni Ryder i ulubione, bohaterskie szczeniaki muszą stawić czoła nowym wyzwaniom. Niedawno wybrany burmistrz, Humdinger wprowadza kompletny chaos do Miasta Przygód, zatem Ryder i szczenięta muszą uratować miasto. Humdinger jest zapatrzony w siebie, kocha tylko koty. Urzędnik wprowadza surowy zakaz – zakaz wprowadzania psów. Nie wie jednak, że najlepszy na świecie zespół ratowników ma plan, aby powstrzymać jego pomysły – wywrócenia Miasta Przygód do góry nogami.

 

„Teściowie”

Szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna, Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

 

„Mistrz”

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

 

 

„Najlepsze lata”

Od niewinnej młodości aż po blaski i cienie dorosłego życia. Od idealizmu po rozczarowania oraz frustracje. W nowym filmie ceniony włoski reżyser i scenarzysta Gabriele Muccino towarzyszy swoim bohaterom przez czterdzieści lat. Obrazuje ich losy, a tłem czyni pełną politycznychzawirowań najnowszą historię swojego kraju. Paola, Giulia i Riccardo poznajemy na początku lat 80., podczas gwałtownych zamieszek ulicznych, jakie rozegrały się w Rzymie. Trio zbuntowanych nastolatków wkrótce uzupełnia piękna dziewczyna imieniem Gemma, która wprowadza w ich wzajemne relacje trochę zamieszania. Dla każdego z czwórki bohaterów życie zgotowało inny scenariusz, weryfikując, nierzadko brutalnie, ich nastoletnie fantazje czy idee. Jednak nawet to nie stanie na przeszkodzie w próbie odbudowy młodzieńczej przyjaźni.