Młodziczki na Noworocznym Turnieju w Kożuchowie

183

Kolejne cenne doświadczenie zebrał siatkarki UKPS Lubin. Młodziczki na Noworocznym Turnieju w Kożuchowie zmierzyły się z czterema zespołami.

Trzy zespoły, z którymi rywalizowały dziewczęta z Lubina to obecni liderzy swoich tabel w wojewódzkich rozgrywkach Młodziczek, a więc: UKS Szamotulanin, UKS SG Kożuchów oraz UKS Pogodno. – Tym bardziej cieszymy się że mogliśmy sprawdzić się w starciu z mocnymi zespołami z innych województw. Zebraliśmy cenne doświadczenie pokazując się z dobrej strony – podkreśla Przemysław Cedro, trener UKPS Lubin.

W meczu półfinałowym przeciwko Szamotulaninowi, lubinianki zagrały słabszy 1 set, gdzie przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę, ale już w drugim secie do stanu 18:18, UKPS grał jak równy z równym. W końcówce znów bardziej ograny przeciwnik nie zostawił złudzeń, kto w tym meczu jest faworytem.

Jak podkreśla trener lubinianek, szkoda meczu o brązowy medal ze Szczecinem. – To my naszą dobrą grą dyktowaliśmy warunki i powinniśmy postawić kropkę nad „i”, ale przy korzystnym wyniku dla nas 22:18 w pierwszym secie i 20:16 w drugim secie popełniliśmy za dużo prostych błędów i przegraliśmy końcówki ulegając 0:2 – puentuje szkoleniowiec.

Na przestrzeni turnieju gra wyglądała coraz lepiej, a drużyna grała coraz pewniej. – Mieliśmy bardzo dużo dobrych treningowych akcji, co nas cieszy, ale dalej musimy ciężko pracować by wykorzystać potencjał młodego zespołu – zaznacza Przemysław Cedro.