Mizeria w wykonaniu piłkarzy. Zagłębie w strefie spadkowej

591

Miał być marsz w górę tabeli, jest kolejna porażka. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin po bardzo słabym spotkaniu przegrali na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:2 (0:2). Miedziowi tym samym spadli w tabeli i znajdują się w strefie spadkowej PKO Ekstraklasy.

Lubinianie zagrali jedno ze słabszych spotkań w obecnym sezonie i byli zaledwie tłem dla rywali, a zarazem sąsiadów w tabeli. Nowy szkoleniowiec Zagłębia, który z Piastem święcił największe sukcesy nie znalazł sposobu na swój były klub.

Kibice liczyli na udany powrót Jakuba Świerczoka, tymczasem bramkostrzelny napastnik nie znalazł się jeszcze w kadrze Miedziowych. Jego koledzy na boisku nie pokazali praktycznie nic, czym by mogli zaskoczyć rywali.

Piast zadał dwa ciosy, oba w pierwszej połowie. Najpierw przed upływem kwadransa na listę strzelców wpisał się Damian Kądzior, a piętnaście minut później było już 2:0, kiedy do bramki gospodarzy trafił Kamil Wilczek.

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 0:2 (0:2)