Mistrzynie wygrały w Piotrkowie

108

Mistrzynie Polski, piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębie Lubin wygrały wyjazdowe spotkanie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Mecz odbył się w ramach 25. Serii ORLEN Superligi Kobiet i zakończył się wynikiem 26:22 (12:10) na korzyść Miedziowych.

Było to trzecie z rzędu wyjazdowe spotkanie świeżo upieczonych mistrzyń Polski. Tym razem lubinianki zagrały na zawsze ciężkim terenie w Piotrkowie Trybunalskim. Sztab szkoleniowy rotował składem i dał pograć zmienniczkom.

Spotkanie lepiej zaczęły szczypiornistki Piotrcovii, ale KGHM MKS Zagłębie szybko zniwelowało straty i wyszło na prowadzenie. Pierwsza część spotkania była wyrównana, a zespoły walczyły bramka za bramkę. To jednak lubinianki częściej były na prowadzeniu które wynosiło 1-2 trafienia. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej prowadziły 12:10.

Lubinianki zaliczyły udane wejście w drugą połowę i po siedmiu minutach po zmianie stron wygrywały 16:11, jednak Piotrcovia nie przestała naciskać. Gospodynie doprowadziły do wyrównania osiem minut przed końcem meczu, ale ostatnie fragmenty to już zdecydowana przewaga Miedziowych, które zainkasowały komplet punktów.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KGHM MKS Zagłębie Lubin 22:26 (10:12)

Piotrcovia: Suliga – Sobecka 6, Szczepanek 5, Mokrzka 3, Grobelna 2, Trbović 2, Waga 2, Polaskova 1, Radushko 1, Królikowska, Martins Schneider.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Bujnochova 6, Przywara 5, Górna 4, Michalak 4, Matieli 3, Milojević 2, Drabik 1, Promis 1, Grzyb, Jureńczyk, Pankowska, Zych.