Mistrz Turcji pokonany

53

Na parkiecie Hali RCS w Lubinie spotkało się dwóch uczestników XIX Memoriału im. Henryka Kruglińskiego – Ankara Yenimahalle oraz Metraco Zagłębie Lubin. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

turcja

Zagłębie rozpoczęło sparing dosyć pewnie. Już od pierwszych minut podopieczne Bożeny Karkut narzuciły rywalkom z Turcji wysokie tempo –  w 6.minucie meczu było 6:2. Dobrze mecz rozpoczęły dwie miedziowe, Karolina Semeniuk oraz Jovana Milojević. W kolejnych minutach Turczynki nie potrafiły rozpracować defensywy Zagłębia. W 14 minucie na tablicy wyników było 9:4 dla Lubinianek. Po tym fragmencie gry na duże roszady składu zdecydowała się Bożena Karkut. Szczypiornistki z Ankary zniwelowały straty do trzech trafień, w 20.minucie Zagłębie prowadziło 12:9. Do przerwy niewiele się zmieniło i gospodynie prowadziły 16:13.

Druga połowa zaczęła się od wymiany ciosów. Dziesięć minut po zmianie stron była 20:18. Później miedziowe wykorzystały kilka nieskutecznych zagrań mistrzyń Turcji i w 43.minucie zrobiło się 23:19. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej przejęły inicjatywę i chwilę później na tablicy mieliśmy 26:20. Do końca spotkania lubinianki kontrolowały wynik, a na parkiecie pojawiła się każda zawodniczka z kadry Metraco Zagłębia Lubin.

Metraco Zagłębie Lubin – Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü 34:30 (16:13)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Premović 3, Trawczyńska 4, Mączka1, Marić3, Buklarewicz 3, Milojević 5, Ważna 4, Jochymek 1, Belmas 1, Semeniuk 5, Wiertelak 4.

Yenimahalle: Nurceren Akgun, Eblakpele Attingre Armelle Kelly, Duygu Aydogan Soysal, Kateryna Chumak Esra Gundar, Sabiha Gundogdu, Lenche Ilkova, Buket Keskin, Yeliz Ozel, Maja Sokac, Marina Tankaskaya, Beyza Irem Turkoglu, Anna Wysokińska, Anita Gace, Olga Laiuk, Mben Bediang Noelle.