Mistrz na kolanach. Zagłębie 2. w tabeli!

12

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej pewnie pokonały na wyjazdowym meczu Vistal Łączpol Gdynię. Już w pierwszej połowie lubinianki udowodniły, że są lepszym zespołem. Znakomitą postawę na boisku potwierdziły również w drugich trzydziestu minutach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 30:20 z korzyścią dla miedziowych.

Wynik spotkania otworzyła w 4. minucie Jelena Bader. Po kwadransie gry miedziowe prowadziły 7:4. Lubinianki od samego początku dyktowały warunki gry i nie pozwalały sobie odebrać piłki.
Po dwudziestu pięciu minutach mocna gra w obronie i szybkie kontry gości sprawiły, że Zagłębie wygrywało 11:9, a do przerwy 15:12.

W drugiej połowie miedziowe w dalszym ciągu narzucały swoje tempo powiększając konto bramkowe. Ostatecznie Vistal Łączpol Gdynia przegrał na własnej hali z zespołem z Lubina, 20:30. Zwycięstwo w zaległym meczu z Gdynią oznacza dla lubinianek awans na drugie miejsce w tabeli PGNIG Superligi Kobiet.

– Kluczem do zwycięstwa okazała się nasza znakomita powstawa w obronie. Cała drużyna zagrała bardzo dobre zawody, za co należą się dziewczynom brawa – powiedziała po meczu trener KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Bożena Karkut.

Vistal Łączpol Gdynia – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:30 (12:15)

Vistal: Kowalczyk, Gapska – Zych 5, Duran 3, Mateescu 3, Andrzejewska 2, Koniuszaniec 2, Krnić 2, Kulwińska 2, Sulżycka 1, Królikowska, Petrinja

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Byzdra 7, Semeniuk-Olchawa 5, Bader 4, Jochymek 4, Paluch 3, Załęczna 3, Kobzar 2, Pałgan 2, Benga, Jelić