Miedziowi znów przegrani

363

Coraz mocniej w oczy Zagłębia Lubin zagląda widmo spadku do pierwszej ligi. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali wyjazdowe spotkanie z Cracovią 1:0, a decydującą bramkę w pierwszej połowie zdobył Kamil Pestka.

Po zwycięstwie nad Stalą Mielec sympatycy „Miedziowych” z optymizmem podeszli do spotkania z Cracovią, jednak piłkarze z Krakowa szybko te nadzieje wyjaśnili. W 8. minucie po dobrej akcji dośrodkował Rapa, a akcje w efektowny sposób wykończył Kamil Pestka dając swojej drużynie prowadzenie. W tej odsłonie meczu „Miedziowi” raz zagrozili bramce gospodarzy, kiedy strzelał Poręba, a Dominik Hładun dwa razy uratował Zagłębie przed stratą gola.

W 67. minucie przed szansą na podniesienie wyniku stanęła Cracovia jednak w wyśmienitej okazji lepszy okazał się ponownie golkiper Zagłębia. Na słabą sytuację „Miedziowych” próbował reagować trener Stokowiec poprzez kolejne zmiany na boisku.  W 74. minucie znów Cracovia atakowała z groźną kontrą, ale tym razem Kacper Chodyna przerwał tą akcję. Drużynę próbował rozruszać wprowadzony Tomasz Pieńko, jednak obrona Cracovii była świetnie dysponowana. W 80 minucie po rzucie rożnym groźnie strzelał Chancellor, ale piłka minęła poprzeczkę gospodarzy.

Miedziowi po tej porażce zajmują piętnaste miejsce w tabeli, jednak Wisła Kraków swoje spotkanie dopiero będzie rozpoczynać. Jeśli „Biała Gwiazda” wygra, to lubinianie zmienią się z nimi miejscami i zawitają w strefie spadkowej przez gorszy bilans meczów bezpośrednich.

Składy (za 90minut.pl):

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo – 2. Cornel Râpă, 85. David Jablonský, 88. Matej Rodin, 5. Virgil Ghiță, 33. Kamil Pestka (81, 3. Michal Sipľak) – 4. Sergiu Hanca (76, 10. Pelle van Amersfoort), 8. Mathias Hebo Rasmussen, 20. Karol Knap (69, 38. Jakub Myszor), 80. Jewhen Konoplanka (69, 6. Sylwester Lusiusz) – 7. Rivaldinho (76, 25. Otar Kakabadze).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 44. Jhon Chancellor, 3. Saša Balić – 9. Erik Daniel (71, 18. Filip Starzyński), 14. Jakub Żubrowski, 8. Łukasz Poręba (63, 21. Tomasz Pieńko), 99. Łukasz Łakomy (84, 11. Tomáš Zajíc), 29. Cheikhou Dieng (71, 13. Karol Podliński) – 15. Martin Doležal (62, 17. Patryk Szysz).