Miedziowe wygrały 13 bramkami

17

KGHM Metraco Zagłębia Lubin w wielkim finale Pucharu Polski kobiet. Dziś lubinianki pokonały w przedostatnim etapie tych rozgrywek, Start Elbląg.

Wynik pojedynku półfinałowego w Szczecinie otworzyła Agnieszka Jochymek. Po chwili elblążanki doprowadziły do remisu, a w 3. minucie za sprawą Edyty Szymańskiej wygrywały 2:1. Na odpowiedź podopiecznych Bożeny Karkut nie czekaliśmy zbyt długo. W ciągu 60 sekund Agnieszka Jochymek i Kinga Lalewicz dały prowadzenie lubiniankom 3:2. Od tego momentu zaczęła się całkowita dominacja miedziowych. Po kwadransie półfinałowej rywalizacji, Zagłębie wygrywało 11:3! Na szczecińskim parkiecie nasze zawodniczki czuły się jak ryby w wodzie. Do przerwy prowadziły 21:6. W drugiej połowie miedziowe powiększały przewagę. Dobra dyspozycja Moniki Maliczkiewicz w bramce i skuteczna gra w ataku, a przede wszystkim agresywna obrona dały lubiniankom zwycięstwo 33:20.

MVP meczu została Monika Maliczkiewicz.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna, Tracz, Piekarz, Pałgan 4, Semeniuk-Olchawa 9, Obrusiewicz 6, Paluch 3, Jelić, Lalewicz 2, Bader 2, Tracz 1, Walczak, Jochymek 5, Pielesz 1.

Jutro Zagłębie zagra w finale z zespołem, który zwycięży drugi półfinał Final Four (Szczecin – Gdynia).