Memoriał: Druga wygrana Zagłębia

20

Egle Sviesa Vilnus wygrała z Sośnicą Gliwice, a Interferie Zagłębie Lubin zanotowało kolejne wysokie zwycięstwo, tym razem z białoruską Gorodnichanką Grodno. Po dwóch kolejkach w turnieju prowadzą lubinianki.

Sośnica Gliwice – Egle Sviesa Vilnus 21:23 (12:15)

Do 10. minuty to gliwiczanki były stroną przeważającą, jednak zawodniczki z Litwy doprowadziły do remisu, a następnie wypracowały przewagę, która po kwadransie wynosiła już pięć bramek – 10:6. Jeszcze przed przerwą Sośnica zmniejszyła straty do trzech bramek, a w drugiej połowie goniły rywalki, ale bariera dwóch trafień okazała się nie do przejścia.

Sośnica: Wojnowska, Czubaszek, Kamińska – Hojnisz 1, Bassek 3, Sala, Tarka 1, Cebula 2, Furtok, Słomian, Michalska 1, Olek 3, Tarnowska 2, Ziółkowska 8, Antoń.

Egle: Urbonaviciute, Beinoryte – Jurgutyte, Aleksandraviciute 5, Vasiljeva, Gedroit M. 4, Gulbinskaite 1, Belekova 1, Makaraviciute, Galinaityte 3, Gaidyte 6, Lebelionyte, Gedroit V. 3.

Gorodnichanka Grodno – Interferie Zagłębie Lubin 21:37 (8:22)

Drużyna z Grodna prowadziła w tym meczu tylko raz – w 1. minucie. Drugą bramkę zespół z Białorusi rzucił dopiero kwadrans później. W tym czasie zaczęło się punktowanie rywalek. W niespełna 20. minut przewaga Zagłębia wynosiła już dziesięć bramek – 14:4, a z minuty na minutę jeszcze rosła, ostatecznie wynosząc 16 trafień. W drugiej połowie na parkiecie mogliśmy zobaczyć kolejne wychowanki Zagłębia – Karolinę Pakosz i Angelikę Matejak.

Gorodnichanka: Korabava, Kumpel, Bondarenco – Yadchanka, Kalczanka, Maslov 1, Berenseva 1, Truskouskaya 3, Yarokhva 2, Szarpanouskaya 5, Makaroava, Vasileuskaya 7, Kotsina 2.

Interferie: Maliczkiewicz, Demiańczuk, Czarna – Ziółkowska 5, Piekarz 4, Ciepłowska 3, Semeniuk 7, Jakubowska 2, Olszewska 7, Kordić 7, Jochymek 2, Matejak, Pakosz.