Maraton Dookoła Lubina coraz bliżej

87

Formalnie do 28 sierpnia trwają zapisy na XIII Maraton Pieszo lub Rowerem Dookoła Lubina. Niemniej jednak organizator nie odmawia nigdy uczestnikom, którzy dopiszą się do listy w dniu imprezy.

Fot. Mariusz Babicz

Na historyczny maraton organizowany przez Wędrowca, można zapisywać się praktycznie jeszcze w dniu imprezy. Jak podkreśla jednak Jan Doleziński, na mecie może zabraknąć dla nas medalu, gdyż te muszą być wykonane dużo wcześniej. Niemniej jednak to, co na pewno czeka każdego z uczestników to wspaniała przygoda i obcowanie ze wspaniałym krajobrazem okolic Lubina.

Jak co roku organizacyjnie wielkim wsparciem są wolontariusze. – W zeszłym roku było ich osiemnastu, poprzednio dwadzieścia trzy, a jeszcze wcześniej osiemnaście osób. Dzięki nim, jest możliwe całościowo zorganizowane maratonu. Bez ich pracy nasza inicjatywa nie byłaby tym samym. Sami uczestnicy chwalą sobie pracę osób, które są także ich drogowskazami na trasie – podkreśla Jan Doleziński, prezes STP Wędrowiec.

Rekordzistą trasy jest Konrad Dupla, który przebiegł dystans 100km w czasie 10 godzin i 36 minut. Jest też duet, który stara się gonić rekordzistę, mowa o Marku Sobiło i Marcinie Markulaku, którzy pokonali ostatnio koronny dystans w trzynaście godzin. Panowie są rekordzistami, co do uczestnictwa w maratonie, bo przebiegli trasę ośmiokrotnie. Krzysztof Żak to jeden z najstarszych uczestników, który przeszedł 100 km siedem razy. Tomek Kwaśnicki pokonał trasę tyle samo razy, a Zbigniew Wołoch ma na koncie sześć koronnych maratonów. Dawid Klepaczek pięciokrotnie, a jeden z najstarszych uczestników, śp. Zbigniew Kościelny pięć razy przeszedł maraton na 100 km.

Szlak głównie prowadzony jest przez pola i łąki. Organizatorom zależy bowiem na tym, aby uczestnicy poznali tereny dookoła Lubina. Minimalne zmiany na szlaku zostały wprowadzone ze względu na bezpieczeństwo uczestników. Wszystkie zresztą będą omówione przed startem, ale także będą naniesione na mapach, które będą mieli uczestnicy.

Przypomnijmy, w tym roku maraton odbędzie się w dniach 2-3 września. Trasa dostępna jest dzięki uprzejmości Lasów Państwowych, a współorganizatorem jest RCS Lubin. O szczegółach można dowiedzieć się w siedzibie przy ul. Kościuszki 12/17, bądź telefonicznie (76)7490533 i 601 095 463. Można skontaktować się także drogą elektroniczną: biuro@wedrowieclubin.pl.

– Forma zapisów na nasz rajd jest dostępna na stronie. Można też zawsze kontaktować się ze mną drogą elektroniczną i telefonicznie. Oczywiście można podejść do biura. Zapraszam wszystkich na nasze wydarzenie i mam nadzieję, że dopisze nam pogoda. Dodam jeszcze tylko, że każdy uczestnik jest ubezpieczony od różnych zdarzeń na szlaku. W ramach opłaty wpisowego może oczywiście liczyć także na napoje i posiłek – puentuje Jan Doleziński, prezes STP Wędrowiec.