Lubmed cały prywatny działa lepiej

212

PICT0220.JPGSprzedażą siedmiu ostatnich udziałów zakończono dziś proces prywatyzacji w spółce Lubmed – dawnych miejskich przychodniach zdrowia. Prezydent miasta oraz władze spółki są zadowolone z jej efektów.

Proces prywatyzacji trwał niemal trzy lata. Jego rozpoczęcie było konieczne, ponieważ wcześniej funkcjonowanie spółki nie należało do najlepszych i miasto co roku musiało dokładać do działalności Lubmedu z budżetu miejskiego, czyli tak naprawdę z pieniędzy mieszkańców. Udziały sukcesywnie sprzedawane były wrocławskiej firmie Euro-Medi-Care, okazało się bowiem, że  prywatny właściciel jest lepszym rozwiązaniem.

– Miasto nie ma już udziałów jeżeli chodzi o spółkę Lubmed. Ostatni z siedmiu udziałów został zbyty, zatem jest to spółka w pełni sprywatyzowana. Jedyne na co liczymy, to że spółka będzie rzetelnie płacić podatek od nieruchomości – podkreśla prezydent Robert Raczyński.

Zdaniem włodarza miasta inwestycja należy do jak najbardziej udanych.

– Cieszymy się, że doszło do tej prywatyzacji i że odbyło się to bez bólu. Przez trzy lata pomagaliśmy sobie, jeżeli chodzi o realizację umowy inwestycyjnej i jest to przykład, który jest szczególnie ważny właśnie w tym okresie, kiedy mówi się dużo o prywatyzacji służby zdrowia, bo przede wszystkim nie ucierpieli pacjenci i wszystkie usługi nadal są wykonywane. Ponadto jakość tych usług została wielokrotnie podniesiona, przez zespół pracowników, którzy są nieustannie doszkalani – dodaje prezydent.

Z efektów trzyletniej współpracy zadowolony jest też Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny SA, podkreślając, że dziś firma jest w pełni gotowa do udzielania całościowej opieki, zaczynając od ambulatoryjnej, przez specjalistyczną i kończąc na szpitalnej.

– Wypełniliśmy warunki  postawione nam w umowie przez prezydenta i choć na początku nie było to łatwe, to stopniowo przejmowaliśmy udziały Lubmedu, podnosząc tym samym standard przychodni – tłumaczy prezes Gerber.

Prezes dodaje też, że teraz czas na kolejne inwestycje.

– Dzisiaj mamy narzędzia, mamy załogę, którą mimo całego procesu prywatyzacji udało się utrzymać w komplecie. Naszym celem jest teraz świadczenie usług od A do Z, a wiec wzbogacenie oferty świadczonych usług – mówi prezes.

Warto dodać, że EMC ma obecnie pięć szpitali na terenie całej Polski i dziesięć przychodni zdrowia, w tym jedną w Irlandii.

MS

PICT0238.JPG

Lidia Albrechowicz, szefowa Lubmedu, Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny SA, Robert Raczyński, prezydent Lubina podczas uroczystego otwarcia zmodernizowanej przychodni

PICT0256.JPG


POWIĄZANE ARTYKUŁY