Lubiński szachista na najwyższym stopniu podium

895

Około 300 najlepszych szachistów z 22 dolnośląskich szkół rywalizowało w finałowym turnieju „Edukacja Przez Szachy w Szkole”. Areną kilkugodzinnych zmagań była hala widowiskowa Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Nasz powiat w zawodach reprezentowały cztery placówki, a zwycięzcą jednej z grup okazał się młody lubinianin.

Zawody rozgrywane były w systemie szwajcarskim na dystansie 6 rund. Każdy uczestnik mistrzostw dysponował 15 minutami na rozegranie całej partii. Partia mogła więc trwać maksymalnie pół godziny. Mistrzostwa uświetnił swoją obecnością prezydent Lubina Robert Raczyński.

Zacięte pięć godzin emocjonujących partii na 250 szachownicach przyniosły rozstrzygnięcia, które pozwoliły wyłonić najlepszych młodych zawodników, którzy wykazali się najwyższymi umiejętnościami, szachową wiedzą  i odpornością na stres. Więcej o turnieju pisaliśmy tutaj

W klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 47,5 pkt. zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysokiej koło Wrocławia. To już czwarty triumf tej placówki w tej imprezie. Na podium znalazły się również szkoły podstawowe z Żarowa i Zgorzelca. Wśród szkół z powiatu lubińskiego najwyżej, bo na 10. miejscu, sklasyfikowana została Salezjańska Szkoła Podstawowa (24,5 pkt.). Tuż za nią z takim samym dorobkiem punktowym uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 7. Dwunasta lokata przypadła w udziale Szkole Podstawowej w Raszówce (23 pkt.), zaś 17. – Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie (6 pkt.).

Jeden z uczniów ostatniej z wymienionych placówek okazał się zwycięzcą grupy F. Mowa o Maksymilianie Janeczku, o którym wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu. Tuż za nim uplasowali się odpowiednio: Vasyl Sul (ZSP Wysoka) oraz Michał Korzeniowski (SP Bielany Wrocławskie).