Lubinianki walczą o tytuł najpiękniejszej Dolnoślązaczki

6447

Osiem mieszkanek powiatu lubińskiego znalazło się w półfinale wyborów Miss Dolnego Śląska, w tym większość w kategorii nastolatek. Teraz wszystko zależy od internautów – głosować można przez Facebooka, Instagram i SMS-owo. Gra toczy się o bezpośredni awans do finału.

– To była spontaniczna decyzja – mówi o swoim udziale w konkursie lubinianka Kornelia Ratusz, jedna z uczestniczek Miss Nastolatek Dolnego Śląska. – Szukałyśmy z mamą fotografa i trafiłyśmy na ten konkurs. Postanowiłam spróbować. Dla mnie to nowa przygoda. Oczywiście liczę, że dojdę jak najdalej – uśmiecha się 15-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Lubinie, która do tej pory specjalizowała się raczej w sporcie – przez dziewięć lat uprawiała karate kyokushin.

Kornelia nie jest jedyną lubinianką, która znalazła się w półfinale wyborów Miss Nastolatek Dolnego Śląska. W konkursie startują również: 16-letnia Kinga Bogdańska, 17-letnia Natalia Gołdyn i 17-letnia Nikola Szczygieł. Ponadto na liście można znaleźć dwie mieszkanki gminy Rudna: 17-letnią Zuzannę Macieszę z Gwizdanowa oraz jej rówieśniczkę Ilonę Piwowarczyk z Rudnej.

Dwie lubinianki rywalizują też o tytuł Miss Dolnego Śląska. To 26-letnia Joanna Gajewska i 18-letni Julia Zabłocka.

O tym, która z pań otrzyma bezpośredni awans do finału, zdecydują internauci. Przejdą po trzy kandydatki z kategorii dorosłych i nastolatek, które otrzymają najwięcej głosów.

Głosowanie trwa tylko do 25 kwietnia. Wesprzeć dziewczyny można na kilka sposobów: poprzez polubienie zdjęcia danej kandydatki na Facebooku (TUTAJ) lub Instagramie (TUTAJ) – należy pamiętać, że aby głos się liczył, należy polubić również fanpage Miss Dolnego Śląska – poprzez wysłanie płatnego SMS-a (szczegóły TUTAJ) albo zakup wirtualnego biletu.