Lubinianin w zarządzie Kolei Dolnośląskich

69

Damian Stawikowski został prezesem Kolei Dolnośląskich, zastępując na tym stanowisku Piotra Rachwalskiego. Taką decyzję podjęła dziś rada nadzorcza legnickiej spółki.

Damian Stawikowski

Damian Stawikowski od lat jest bliskim współpracownikiem Roberta Raczyńskiego, piastującym m.in. funkcję sekretarza miasta Lubina. Zasiada także w zarządzie powiatu lubińskiego. Wcześniej był prezesem miejskiej spółki RTBS. Z wykształcenia jest prawnikiem, z uprawnieniami radcy prawnego.

Oprócz niego nowy zarząd KD tworzą: Witold Lech Idczak, który do dolnośląskiego przewoźnika „przesiada się” z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (jest tu prezesem od kwietnia 2016 r. ) i Wojciech Zdanowski, obecny dyrektor departamentu infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Wymiana zarządu Kolei Dolnośląskich komentowana jest jako decyzja stricte polityczna, będąca pokłosiem sejmikowej koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością. Kolejowa spółka podlega władzom województwa dolnośląskiego, a o planowanym odwołaniu Rachwalskiego z politycznych powodów właśnie nieoficjalnie mówiono już od kilku tygodni.

– Właściciel zdecydował się zmienić zarząd, powołując do niego między innymi Wojciecha Zdanowskiego, jednego z najlepszych specjalistów od kolei w naszym województwie. Od nowych menedżerów oczekujemy podniesienia jakości usług, zwiększenia liczby połączeń lokalnych i coraz lepszej współpracy z samorządami, która pozwoli nam zmniejszać na Dolnym Śląsku liczbę obszarów objętych wykluczeniem komunikacyjnym – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego. – Nie chcę odnosić się do medialnych doniesień na temat powodów odwołania pana Rachwalskiego. Zamiast tego chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że współpraca koalicyjna staje się faktem, co jest bardzo dobrą wiadomością dla mieszkańców między innymi Zagłębia Miedziowego.

źródło: Regionfan.pl